Tegoroczna – 9-ta edycja Biegu o Złote Gacie była rekordowa pod względem ilości uczestników – bieg ukończyło 594 osoby ( 483 biegacze, 111 Nordic Walking).

Całą imprezę zdecydowanie trzeba zaliczyć do udanych – fantastyczna pogoda, pozytywnie nastawieni i uśmiechnięci uczestnicy, wiele udanych debiutów, sporo rekordów życiowych,
Wszyscy zawodnicy bezpiecznie ukończyli bieg i w pełnym słońcu, z aplauzem kibiców przekraczali linię mety, na której czekał medal w kształcie oczywiście – złotych gaci.

Burmistrz Gminy Brzeszcze pan Radosław Szot objął patronatem honorowym nasz bieg i ufundował statuetki dla najlepszych zawodników w kategorii bieg i Nordic Walking. Sponsorem nagród dla naszych mieszkańców jest co roku pani Beata Korczyk właścicielka Centrum Rehabilitacji w Brzeszczach – dodatkowo cała ekipa rehabilitantów zapewnia wielu uczestnikom biegu masaż przed i po zawodach.

Starosta Oświęcimski pan Marcin Niedziela ufundował statuetki dla zawodników i zawodniczek w kategorii generalnej – w jego imieniu trofea wręczała pani Teresa Jankowska – członek zarządu Powiatu. Nagrody w postaci bonów upominkowych ufundował sklep sportowy DECATHLON w Bielsku Białej.

Dzięki głównym sponsorom biegu, którzy wsparli nas finansowo NSE Węglokoks Energia z siedzibą w Brzeszczach oraz salonom samochodowym WEKTOR z Bielska Białej i Oświęcimia mogliśmy się cieszyć wspaniałą frekwencja na tegorocznych zawodach.

Oryginalne numery startowe ufundował jak co roku pan Wojciech Izbicki z firmy NESSI producenta pięknych strojów sportowych.
Dziękujemy również pozostałym sponsorom – Firmie Adamex z Podolsza, PSS Społem Brzeszcze oraz YE Event Agency – dzięki którym już na zawodach można było dostać pamiątkowe zdjęcie z trasy biegu.

W przyszłym roku jubileuszowe 10-te Złote Gacie w Brzeszczach, na które serdecznie zapraszamy – będą extra niespodzianki.

SPONSORZY:

WYNIKI:
Wyniki-OPEN-91

Wyniki-OPEN-K.M-86

Wyniki-kategorii-wiekowych-51

Wyniki-mieszkańców-gminy-Brzeszcze