1. Kino „Wisła” i Basen pod Platanem w Brzeszczach. Projekcja filmu: „Uprowadzona księżniczka” a następnie dużo wody dla ochłody na początek upalnego tygodnia.

2. Zamek w Oświęcimiu i Muzeum Miejskie w Ratuszu. W programie zwiedzanie z przewodnikiem, wejście na wieżę, podziwianie panoramy miasta, nowa, otwarta 20 lipca 2018 r., multimedialna wystawa w Ratuszu na Rynku Głównym składająca się z prezentacji filmowych, plansz ekspozycyjnych zawierających informacje o najważniejszych etapach historii miasta, zabudowy scenograficznej, stanowisk i aplikacji interaktywnych rozwijających wybrane treści historyczne, gablot multimedialnych z eksponatami, prezentacji multimedialnych zawierających treści rozszerzone, ścieżek filmowych i dźwiękowych stanowiących tło ekspozycji oraz wielkoformatowych grafik wypełniających przestrzeń ekspozycyjną. Jednym słowem, to co dzieci lubią najbardziej: muzeum interaktywne!

3. Dinolandia w Inwałdzie. W programie warsztaty: „Zagadkowa podróż – w jurajskich tarapatach”. Dinozaury to bardzo niebezpieczne istoty, zwłaszcza te mięsożerne… Dzieci lądują an wyspie zamieszkałej właśnie przez te stwory. Zagrożenie staje się jeszcze większe, bo zaraz wykluje się stado tyranozaurów. Wędrówka wyznaczoną trasą pozwala zdobyć cenne informacje, których posiadanie jest niezbędne, aby uwolnić się od niebezpieczeństwa. W czasie ucieczki z wyspy dzieci zdobywają informacje na temat dinozaurów, które panowały nieprzerwanie na naszej planecie przez 160 milionów lat. Po warsztatach moc atrakcji Dinolandii!

4. Ośrodek Hipoterapeutyczno-Rekreacyjno- Jeździecki IKARION
w Bobrku. W programie przejażdżki konne, plac zabaw, gry i zabawy ruchowe, warsztaty dot. pielęgnacji i hodowli koni, ognisko z kiełbaskami. W drodze powrotnej do Brzeszcz zatrzymujemy się na placu zabaw w Oświęcimiu i chłodzimy pod kurtyną wodną!

5. PT. 9.00-15.30 Skansen w Pszczynie, nieustannie popularny McDonalds i na koniec relaks wodny oraz chłodny na Basenie pod Platanem w Brzeszczach. W programie warsztaty pszczelarskie o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, spacer po skansenie wraz z pszczelarzem, zwiedzanie skansenu pod kątem pszczelarskim.

Dziękujemy wszystkim dzieciakom za ich radość, niespożytą energię i miłą atmosferę. Do zobaczenia na kolejnych Aktywnych Wakacjach! Życzymy bezbolesnego powrotu do szkoły…