Zadzwoń do nas 032 211 14 90 lub napisz e-maila sekretariat@ok.brzeszcze.pl

Biblioteka Publiczna w Jawiszowicach

KSIĄŻKOWY KLUB MALUCHA W MAJU

Tym razem wysłuchałyśmy wesołej i uroczej opowieści o wyjątkowej przyjaźni Malwinki i lwa. Gdzie bardzo mała dziewczynka może schować bardzo dużego lwa? Okazało się, że to nie takie łatwe. Spodobały nam się przygody bohaterskiego lwa i każda z nas chciałaby się z nim zaprzyjaźnić. Na zajęciach chętnie wykonałyśmy portrecik tego dużego kota i wykleiłyśmy domek dla niego. Na zakończenie spotkania wręczyłyśmy mamom róże z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom za udział w zajęciach Książkowego Klubu Malucha 🙂

KSIĄŻKOWY KLUB MALUCHA W KWIETNIU
Na kwietniowym spotkaniu dowiedzieliśmy się, czy Brzydkie Kaczątko rzeczywiście było dzieckiem mamy Kaczki i dlaczego czuło się w bajce smutne i opuszczone. Zajęcia upłynęły w radosnej i twórczej atmosferze. Wykonaliśmy piękne łabędzie, kurki, koguciki oraz jajo. Nasze prace bogato ozdobiliśmy. Jesteśmy ciekawi, co wykluje się z jaja? Na spotkaniu w maju każde z nas odpowie na to pytanie 🙂

 

KSIĄŻKOWY KLUB MALUCHA W LUTYM

W bibliotece gościliśmy małego jeżyka i poznaliśmy jego przygody w zimową noc. Po wysłuchaniu bajki wykonaliśmy serduszka walentynkowe, czyli prezent w sam raz. Chętnie też wykonaliśmy pierścienie na serwetki i bałwanki. Zima jeszcze nie odpuszcza, a bałwanki w zimie cieszą każdego z nas.
Zapraszamy na kolejne spotkanie 8 marca 🙂

FERIE W JAWISZOWICACH: „Poniedziałkowa wyprawa w kosmos”

Za nami kolejna poniedziałkowa wyprawa, tym razem w Kosmos. Z zaciekawieniem przeczytałyśmy tajemniczy list, autorem którego był ufoludek. Ufoludek opuścił swoją galaktykę i wylądował na naszej planecie, bo chciał ją lepiej poznać. Ukrył się przed nami w bibliotece i przyglądał się naszym zajęciom. Pod koniec zajęć znalazłyśmy go i pomogłyśmy mu w powrocie do siebie.
Po przeczytaniu bajeczki „Kicia Kocia w kosmosie” też chciałyśmy odbyć taką podróż. Kosmonauci muszą się dobrze przygotować do lotu. Muszą być sprawni i odpowiednio przeszkoleni. Przed wyprawą czekał nas więc trening, przeszłyśmy wiele prób. Najwięcej radości przyniosła nam próba zjedzenia posiłku. Nie było to łatwe, gdy na dłoniach były wielkie rękawice. Ale udało się. Na zajęciach ulepiłyśmy rakietę z masy plastycznej, wykonałyśmy też lunetę do obserwacji gwiazd. Na zakończenie spotkania namalowałyśmy kosmiczny krajobraz.
A wieczorem spojrzymy na niebo. Jeśli nie będzie przesłonięte chmurami, dostrzeżemy gwiazdy i udamy się w podróż kosmiczną. Będziemy się przechadzać po Księżycu, może spotkamy księżycowe ludki, z którymi się zaprzyjaźnimy 🙂

 

FERIE W JAWISZOWICACH: „Poniedziałkowa wyprawa w przeszłość”

Czy warto spędzić ferie zimowe w bibliotece? Przekonaliśmy się, że tak 🙂 Odbyliśmy podróż w czasie i znaleźliśmy się w świecie dinozaurów, które zamieszkiwały ziemię w pradawnych czasach. Rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy dinozaury z pociętych elementów. Niektórzy wyrazili chęć zaopiekowania się tymi gadami, jednak wielkim kłopotem byłoby wyżywienie zwierzaków.
Na spotkaniu ułożyliśmy z puzzli postać Freda i Barleja, bohaterów filmu „Między nami jaskiniowcami”. Bawiliśmy się świetnie budując jaskinię, w której mogliby zamieszkać bohaterowie filmu. Zadanie nie było łatwe, gdyż do dyspozycji mieliśmy papier, sznurek i klamerki. Udało się, jaskinia była gotowa.
Każdy z nas był kiedyś na jakimś zamku. Każda dziewczyna chciałaby być księżniczką, a chłopiec rycerzem. Marzenia spełniły się. Własnoręcznie wykonałyśmy biżuterię i wyczarowaliśmy szaty. Cudownie być na zamku! 🙂

 

KSIĄŻKOWY KLUB MALUCHA

Na dworze piękna zima – śnieg, lekki mróz. Pogoda idealna na zimowe zabawy. Mróz i śnieg nie są jednak sprzymierzeńcami zwierząt, gdyż dokucza im zimno i brak pożywienia. O tym, co wydarzyło się małemu jeżykowi w zimie, dowiedzieliśmy się na kolejnym spotkaniu w bibliotece. Z uwagą wysłuchaliśmy bajki i doszliśmy do wniosku, że w trudnych sytuacjach należy sobie pomagać, tak jak to uczynił jeżyk.
Sporo radości przyniosły nam zajęcia plastyczne, na których wykonaliśmy maskę karnawałową. Zrobiliśmy też wiszące serduszka, które bogato ozdobiliśmy. Mieliśmy jeszcze dość energii i powstały prace z zimowym krajobrazem. Czas szybko minął, bawiliśmy się świetnie.
Zapraszamy na następne zajęcia 8 lutego 2019 r.

 

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W KSIĄŻKOWYM KLUBIE MALUCHA

Na grudniowym spotkaniu było świątecznie. Ulegliśmy czarowi Bożego Narodzenia. Stało się to za sprawą sympatycznych mieszkańców lasu, bohaterów bajki „Choinka”: Jelonka, Niedźwiedzia, Królika, Wilka, Sowy oraz ich leśnych przyjaciół. Pewnego zimowego dnia zwierzątka spotkały w lesie ludzi ścinających choinkę. Zaciekawione wyruszyły w ślad za nimi do ich domu. Przez okno zobaczyły piękną udekorowaną choinkę. Postanowiły też ubrać własne drzewko w lesie. Ozdobami były żołędzie, gałązki ostokrzewu, jemioła, szyszki.
Na spotkaniu my też udekorowaliśmy własne choinki. Powiesiliśmy orzechy, szyszki, liście, suszone jabłka, żołędzie, owoce róży, gałązki berberysu. Aromatu naszym drzewkom dodały plasterki suszonej cytryny z goździkami.
Na miłośników prac plastycznych czekały materiały, z których zostały wykonane kompozycje zimowe „W lesie”. Choinka – to czas prezentów. Na nas czekały tajemnicze woreczki z łakociami 🙂
Na zajęciach było radośnie i twórczo. Na kolejne spotkanie zapraszamy 11 stycznia 2019 roku.

 

KSIĄŻKOWY KLUB MALUCHA

W listopadzie udaliśmy się w podróż z Panem Brummem. Ten wyjątkowy miś to prawdziwy maszynista. Jednym naciśnięciem guzika wprawił lokomotywę w ruch. Niestety pojazd z turkotem zbliżał się do starego mostu. Jak zatrzymać jadącą coraz szybciej maszynę? Pan Brumm to niedźwiedź, który poradzi sobie w każdej sytuacji. Przekonaliśmy się o tym na spotkaniu.
W czasie podróży nie nudziliśmy się. Czekało na nas wiele atrakcji: rozwiązywaliśmy zagadki, rzucaliśmy piłką do celu. Przez chwilę poczuliśmy się maszynistami w zabawie „Jedzie pociąg z daleka” i wykonując lokomotywę Pana Brumma. Nasze spotkanie odbyło się jesienią, więc na pożegnanie tej pory roku wykonaliśmy drzewko w barwach jesiennych i jeżyka, którego jeszcze można spotkać w ogrodzie lub na drodze.
Następne spotkanie w bibliotece odbędzie się 14 grudnia, na które zapraszamy.

 

Kolejne wakacyjne wyprawy z Biblioteką! 🙂

Na sierpniowej wyprawie zdobyliśmy odznakę „Super detektyw”. Okazało się, że wszyscy lubimy rozwiązywać zagadki. Zagadki były ukryte w różnych zakamarkach biblioteki, do których prowadziły ślady stóp. Bez trudu do nich dotarliśmy 🙂 Jak przystało na prawdziwych detektywów odczytaliśmy zaszyfrowaną wiadomość i tajemniczy kod, odnaleźliśmy podwójne znaczki. Nie był nam straszny labirynt mumii. Znaleźliśmy też odpowiedź na pytanie dotyczące pewnego wydarzenia przy kiosku i wskazaliśmy winnego napadu na bank. Detektywi często działają w przebraniu, dlatego i my zaprezentowaliśmy strój super detektywa.

Bardzo spodobały nam się gry planszowe dlatego bibliotekę odwiedziliśmy jeszcze raz. Tym razem do wspólnej zabawy zaprosiliśmy naszych znajomych. Zabawa była świetna. Starsi pomagali młodszym – świetnie się razem bawiliśmy 🙂

 

Wakacyjne „Poniedziałkowe wyprawy”

Wakacyjna biblioteka w Jawiszowicach zaprosiła nas do świata gier planszowych. Wielką frajdę przyniosła nam gra „Wakacyjna przygoda”. Sami rysowaliśmy tor wyścigu, na którym znajdowały się liczne przeszkody. Towarzyszyło nam wiele emocji, gdyż musieliśmy wykazać się zręcznością, spostrzegawczością, rozwiązywaliśmy zagadki, odpowiadaliśmy na pytania, wykonywaliśmy różne zadania. Świetnie bawiliśmy się wspinając się na szczyt wzgórza, żeby zdobyć soczystą marchewkę, bo ścieżka była pełna niespodzianek. Z kolei gra „Bingo”, „Memo” i „Pirate”przypomniała nam, że często zwycięża ten kto ma szczęście. Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie „Grę w klasy”, w którą bawili się nasi rodzice i dziadkowie.

Na kolejną wyprawę do Biblioteki w Jawiszowicach zapraszamy 20 sierpnia – tym razem na wyprawę z młodymi detektywami 🙂 ​

 

KSIĄŻKOWY KLUB PRZEDSZKOLAKA – MARZEC 2018

W bibliotece gościliśmy małego Edwarda – chłopiec zaprowadził nas w świat archeologii. Edward to mały naukowiec, który odkrył ptaka dodo. Przez moment też poczuliśmy się archeologami. Na zajęciach nie zabrakło atrakcji plastycznych. Łatwy okazał się tez rzut do celu, poradziliśmy sobie i z przejściem przez tunel 🙂

KSIĄŻKOWY KLUB PRZEDSZKOLAKA – LISTOPAD 2017

Spotkaliśmy się po długiej przerwie. Przywitał nas mały Miś, który krótko opowiedział o sobie, o tym co robił latem i jak wędrował do gawry – swego zimowego legowiska. Wędrówka była trudna, ale mały Miś dzielnie podążał za swoją mamą, pokonywał wszelkie przeszkody.
Odwiedził nas też Kubuś Puchatek, z którym świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Kubuś przygotował nam mnóstwo niespodzianek. Wszystkie zagadki rozwiązaliśmy bez trudu. Emocje towarzyszyły nam podczas gry w „Miśkowe memo”. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczne. Przy tym zadaniu pomagały nam Nasze Mamy.
Zapraszamy na kolejne spotkanie w styczniu 2018 roku, w ostatni piątek miesiąca o godz. 16.30.

 

KSIĄŻKOWY KLUB PRZEDSZKOLAKA – spotkanie kwietniowe

Bohaterem kwietniowego Książkowego Klubu Przedszkolaka był Pan Brumm i jego przyjaciele. Odwiedziła nas także wróżka, która czarodziejską różdżką wyczarowała wesołe zabawy oraz kolorowe stoły zabaw. Na zbliżające się święto strażaka dzieci chętnie wykonały obrazek strażackiego wozu.

Zapraszamy na majowe spotkanie, które odbędzie się już w piątek 26 maja o godz. 16.30 🙂

 

KSIĄŻKOWY KLUB PRZEDSZKOLAKA – spotkanie marcowe

Bohaterem marcowego spotkania KKP był Kotek Splotek. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały zabawnej przygody małego kotka. Drugą część spotkania wypełniły zabawy z piłkami i balonami oraz prace plastyczne przy wybranym stole zabaw. Tym razem wszystkie „stoły zabaw” cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Zapraszamy na kolejne spotkanie 28 kwietnia, na którym poznamy Pana Brumma.

 

KSIĄŻKOWY KLUB PRZEDSZKOLAKA

W piątkowe popołudnie Krowa Matylda – bohaterka bajek – bawiła najmłodszych czytelników biblioteki w  Jawiszowicach. Na inauguracyjnym spotkaniu Książkowego Klubu Przedszkolaka, dzieci poznały przygody Matyldy, z książki „Krowa Matylda szuka skarbu”.
Niespodzianką, była „tajemnicza paczka”, którą podczas zabawy otrzymały dzieci. Paczka okazała się wskazówką do ukrytego w bibliotece skarbu. Drugą częścią spotkania były warsztaty plastyczne. Nowością były „kąciki”, czyli stoły zabaw w kątach biblioteki. Na każdym stole były różne prace oraz materiały plastyczne. Dzieci samodzielnie wybierały stół do zabawy. Największym zainteresowaniem pierwszego spotkania cieszyły się maski karnawałowe.
Zapraszamy na kolejne spotkanie – 31 marca o godz. 16.30.

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!