Zadzwoń do nas 032 211 14 90 lub napisz e-maila sekretariat@ok.brzeszcze.pl

Biblioteka Publiczna w Jawiszowicach

Kolejne wakacyjne wyprawy z Biblioteką! 🙂

Na sierpniowej wyprawie zdobyliśmy odznakę „Super detektyw”. Okazało się, że wszyscy lubimy rozwiązywać zagadki. Zagadki były ukryte w różnych zakamarkach biblioteki, do których prowadziły ślady stóp. Bez trudu do nich dotarliśmy 🙂 Jak przystało na prawdziwych detektywów odczytaliśmy zaszyfrowaną wiadomość i tajemniczy kod, odnaleźliśmy podwójne znaczki. Nie był nam straszny labirynt mumii. Znaleźliśmy też odpowiedź na pytanie dotyczące pewnego wydarzenia przy kiosku i wskazaliśmy winnego napadu na bank. Detektywi często działają w przebraniu, dlatego i my zaprezentowaliśmy strój super detektywa.

Bardzo spodobały nam się gry planszowe dlatego bibliotekę odwiedziliśmy jeszcze raz. Tym razem do wspólnej zabawy zaprosiliśmy naszych znajomych. Zabawa była świetna. Starsi pomagali młodszym – świetnie się razem bawiliśmy 🙂

 

Wakacyjne „Poniedziałkowe wyprawy”

Wakacyjna biblioteka w Jawiszowicach zaprosiła nas do świata gier planszowych. Wielką frajdę przyniosła nam gra „Wakacyjna przygoda”. Sami rysowaliśmy tor wyścigu, na którym znajdowały się liczne przeszkody. Towarzyszyło nam wiele emocji, gdyż musieliśmy wykazać się zręcznością, spostrzegawczością, rozwiązywaliśmy zagadki, odpowiadaliśmy na pytania, wykonywaliśmy różne zadania. Świetnie bawiliśmy się wspinając się na szczyt wzgórza, żeby zdobyć soczystą marchewkę, bo ścieżka była pełna niespodzianek. Z kolei gra „Bingo”, „Memo” i „Pirate”przypomniała nam, że często zwycięża ten kto ma szczęście. Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie „Grę w klasy”, w którą bawili się nasi rodzice i dziadkowie.

Na kolejną wyprawę do Biblioteki w Jawiszowicach zapraszamy 20 sierpnia – tym razem na wyprawę z młodymi detektywami 🙂 ​

 

KSIĄŻKOWY KLUB PRZEDSZKOLAKA – MARZEC 2018

W bibliotece gościliśmy małego Edwarda – chłopiec zaprowadził nas w świat archeologii. Edward to mały naukowiec, który odkrył ptaka dodo. Przez moment też poczuliśmy się archeologami. Na zajęciach nie zabrakło atrakcji plastycznych. Łatwy okazał się tez rzut do celu, poradziliśmy sobie i z przejściem przez tunel 🙂

KSIĄŻKOWY KLUB PRZEDSZKOLAKA – LISTOPAD 2017

Spotkaliśmy się po długiej przerwie. Przywitał nas mały Miś, który krótko opowiedział o sobie, o tym co robił latem i jak wędrował do gawry – swego zimowego legowiska. Wędrówka była trudna, ale mały Miś dzielnie podążał za swoją mamą, pokonywał wszelkie przeszkody.
Odwiedził nas też Kubuś Puchatek, z którym świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Kubuś przygotował nam mnóstwo niespodzianek. Wszystkie zagadki rozwiązaliśmy bez trudu. Emocje towarzyszyły nam podczas gry w „Miśkowe memo”. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczne. Przy tym zadaniu pomagały nam Nasze Mamy.
Zapraszamy na kolejne spotkanie w styczniu 2018 roku, w ostatni piątek miesiąca o godz. 16.30.

 

KSIĄŻKOWY KLUB PRZEDSZKOLAKA – spotkanie kwietniowe

Bohaterem kwietniowego Książkowego Klubu Przedszkolaka był Pan Brumm i jego przyjaciele. Odwiedziła nas także wróżka, która czarodziejską różdżką wyczarowała wesołe zabawy oraz kolorowe stoły zabaw. Na zbliżające się święto strażaka dzieci chętnie wykonały obrazek strażackiego wozu.

Zapraszamy na majowe spotkanie, które odbędzie się już w piątek 26 maja o godz. 16.30 🙂

 

KSIĄŻKOWY KLUB PRZEDSZKOLAKA – spotkanie marcowe

Bohaterem marcowego spotkania KKP był Kotek Splotek. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały zabawnej przygody małego kotka. Drugą część spotkania wypełniły zabawy z piłkami i balonami oraz prace plastyczne przy wybranym stole zabaw. Tym razem wszystkie „stoły zabaw” cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Zapraszamy na kolejne spotkanie 28 kwietnia, na którym poznamy Pana Brumma.

 

KSIĄŻKOWY KLUB PRZEDSZKOLAKA

W piątkowe popołudnie Krowa Matylda – bohaterka bajek – bawiła najmłodszych czytelników biblioteki w  Jawiszowicach. Na inauguracyjnym spotkaniu Książkowego Klubu Przedszkolaka, dzieci poznały przygody Matyldy, z książki „Krowa Matylda szuka skarbu”.
Niespodzianką, była „tajemnicza paczka”, którą podczas zabawy otrzymały dzieci. Paczka okazała się wskazówką do ukrytego w bibliotece skarbu. Drugą częścią spotkania były warsztaty plastyczne. Nowością były „kąciki”, czyli stoły zabaw w kątach biblioteki. Na każdym stole były różne prace oraz materiały plastyczne. Dzieci samodzielnie wybierały stół do zabawy. Największym zainteresowaniem pierwszego spotkania cieszyły się maski karnawałowe.
Zapraszamy na kolejne spotkanie – 31 marca o godz. 16.30.

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!