„Poniedziałkowa wyprawa do… świata wyobraźni, czyli tworzenia czegoś nowego ze starego”
Na ostatniej wakacyjnej wyprawie z Biblioteką w Zasolu tańczyliśmy, graliśmy, bawiliśmy się z chustą. W cieniu drzew zagraliśmy w ,,Kalambury’’ oraz w ,,Ziemia, powietrze, woda, ogień”. Działania na wolnym powietrzu zakończyliśmy grzybobraniem 🙂  Stworzyliśmy również zaproszenia na wyjątkowe spotkanie w bibliotece, o którym coś więcej – już wkrótce 🙂
Nasze poniedziałkowe wyprawy w Bibliotece w Zasolu dobiegły już końca. Wielkie podziękowania kierujemy do opiekunów, którzy zechcieli nam towarzyszyć w niektórych wyprawach, a w szczególności paniom: Renacie Piętoń, Jadwidze Raj, Agnieszce Frej-Lukasek, Marii Śmielak i panu Piotrowi Klęczar.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom poniedziałkowych wypraw z biblioteką za wspólnie spędzone chwile 🙂

 

 

Poniedziałkowa wyprawa do… zabaw sportowych, literackich w plenerze i nie tylko!

Za nami już trzeci wakacyjny poniedziałek. Tym razem aura nas nieco zawiodła, więc nie mogliśmy w pełni zrealizować planu naszej wyprawy. Spotkanie rozpoczęliśmy przygotowaniem zdrowych warzywnych, wesołych kanapek oraz owocowych jeżyków. Nie brakowało nam pomysłów ani apetytu. Między kroplami deszczu udało nam się również częściowo przeprowadzić kilka sportowych i literackich konkurencji.

 

Kolejna poniedziałkowa wyprawa pozwoliła nam podziwiać niektóre zakątki Zasola. Na ulicy Jasnej poznaliśmy historię krzyża ufundowanego przez rodzinę Wójcików, a także dom, w którym przez długie lata mieściło się przedszkole naszych rodziców. Na Gołębiej podziwialiśmy stary drewniany dom, ogród i niektóre kwiaty oraz zioła może już przez nas zapomniane. Ulica Radosna pokazała niezwykły krajobraz pól, ogrodów, nowoczesnych budowli. Najwięcej niespodzianek dały nam ,,Złote Łany’’. Pani Maria opowiedziała nam legendę o niezwykłym ,,dole”. Próbowaliśmy się również dowiedzieć o czym szumi wierzba, a także przekonaliśmy się, że może gruszki na wierzbie nie rosą, ale paprocie – TAK!!! Na ulicy Kostki Jagiełły mijaliśmy kaplicę oraz budynek dawnej szkoły do której uczęszczali nasi dziadkowie i rodzice. Dużą atrakcją było dla nas stadko gęsi w zagrodzie gospodarza. Wędrówkę zakończyliśmy przy pomniku Kostka Jagiełły. Nieco strudzeni długim spacerem odpoczęliśmy w bibliotece.
Zachęcamy wszystkich do dalszych wakacyjnych wędrówek. W kolejny poniedziałek czekają nas literackie i sportowe potyczki na świeżym powietrzu 🙂

 

Pod przewodnictwem pani Renaty Piętoń i jej dzieci, pierwszy wakacyjny poniedziałek upłynął nam na wspólnej wędrówce z rodzicami leśnymi ścieżkami. Wszyscy mieli okazję pooddychać  świeżym, wilgotnym, leśnym powietrzem, podziwiać piękne drzewa, rośliny oraz niektóre nieznane okazy. Co niektórym udało się zebrać także parę grzybków. Zobaczyliśmy leśniczówkę, strzelnicę i domek myśliwski. Pobiegaliśmy po leśnych polanach, a także ukryliśmy się w leśnym gąszczu. Dzięki wspaniałej, niezbyt upalnej pogodzie, wędrowało nam się bardzo przyjemnie i wesoło.