Zadzwoń do nas 032 211 14 90 lub napisz e-maila sekretariat@ok.brzeszcze.pl

Borowianki

Zespół został utworzony w 1998 roku przez Alojzę Noworyta przy Kole Gospodyń Wiejskich w Brzeszczach – Borze. Obecnie jego szefową jest Zofia Przybyłowska. Zespołowi należą się uznania za wkład w tworzenie i pielęgnowanie tradycji, a także zwyczajów wiejskich.

W ich repertuarze znajdziemy m.in.: „Jasełka”, kolędy wykonywane na spotkaniach opłatkowych, przedstawienia teatralne o tematyce wiejskiej, np. : „Żniwa”, „Kobieta Wiejska”.
Borowianki mają na swoim koncie liczne występy na różnych przeglądach i konkursach folklorystycznych, występują również podczas imprez gminnych.

Tekst opracowany z okazji 30-lecia zespołu:

 

Tekst i dobór zdjęć konsultowała obecna Przewodnicząca KGW Pani Zofia Przybyłowska. Można pobrać w formie PDF tutaj

27 lipca 2014 r. – Zespół wziął udział w I Międzynarodowym festiwalu folklorystycznym w Trzebini w kategorii „Kobiece grupy śpiewacze”.

15 sierpnia 2014 r. – msza dożynkowa w kaplicy pod wezwaniem św. Barbary wraz ze spotkaniem z gośćmi:

 

24 sierpnia 2014 r. – udział KGW i zespołu ludowego Borowianki w uroczystościach: Miejsko-Gminnych Dożynkach, 30-lecia działalności Kółka Rolniczego w Brzeszczach i 30-lecia zespołu „Brzeszczanki”. Podczas uroczystości nasze KGW wręczyło wieniec dożynkowy Prezesowi Kółka Rolniczego i Prezes Rejonowego Związku Rolników i Kółek Rolniczych w Bielsku Białej oraz 5 wiązanek żniwnych dla gości wg. ustalonej listy:

 

15 maja 2015 r. – Rynek w Krakowie. Zespół „Borowianki” w okresie trwania Dni Rzemiosła wystąpił dwukrotnie z programem pieśni ludowych:

Wojewódzki Przegląd Zespołów Regionalnych Kół Gospodyń Wiejskich w Wiśle 2015

 

 

Krótki rys historyczny zespołu „Borowianki”

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!