Zadzwoń do nas 032 211 14 90 lub napisz e-maila sekretariat@ok.brzeszcze.pl

Dobroczynne właściwości groty solnej

Nie trzeba wyjeżdżać nad morze, żeby poczuć zbawienne działanie soli i jodu. Wystarczy seans w naszej grocie solnej!

Coraz większe zanieczyszczenie środowiska sprawia, że maleje ilość miejsc, w których możemy oddychać „pełną piersią” bez narażania się na wdychanie pyłów i zanieczyszczeń. Jednocześnie wzrasta świadomość społeczeństwa na temat znaczenia zdrowego trybu życia oraz profilaktyki zdrowotnej. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom postanowiliśmy stworzyć rozwiązanie, dające możliwość korzystania z dobroczynnych właściwości soli.

Grota solna to miejsce zbudowane z kilkudziesięciu ton soli, pochodzącej głównie z mórz, rodzimej soli kłodawskiej, której skład jest bardzo bogaty w pierwiastki biofilne, a także brązowej soli z Pakistanu, dzięki której jaskinia uzyskuje bursztynową poświatę, sprzyjającą zdrowotnym sesjom. Można śmiało powiedzieć, że grota solna jest filozofią zdrowego ciała, umysłu i ducha, wzmacnia nasz organizm i uwalnia siły witalne. W wyniku wykorzystania naturalnych właściwości soli stworzyliśmy mikroklimat charakterystyczny dla klimatu morskiego. Mikroklimat tworzony jest w warunkach odpowiedniej wilgotności i w obecności biopierwiastków. Należą do nich: jod, wapń, magnez, sód, chlor, potas oraz żelazo, miedź, chrom i brom.

Oto krótki opis ich dobroczynnych właściwości:

Powietrze wypełniające grotę solną jest bogate w cenne mikroelementy i nie zawiera praktycznie w ogóle zanieczyszczeń charakterystycznych dla współczesnego środowiska. Dzięki dużej zawartości chlorku sodu, który działa przeciwalergicznie i przeciwgrzybicznie, czystość powietrza w grocie jest dziesięciokrotnie wyższa niż na zewnątrz. Sól użyta w naszej grocie jest naturalnym ujemnym jonizatorem. Te właściwości mikroklimatu, tzn. czystość biologiczna i chemiczna, nasycenie pierwiastkami i ujemna jonizacja, mają dobroczynny wpływ również na ludzi zdrowych. Przebywanie w takiej atmosferze znacząco redukuje stres, pogłębia i zwalnia oddychanie, podnosi zdolność koncentracji, przynosi uczucie świeżości i zadowolenia, a przy tym opóźnia starzenie się skóry.

Wskazania

Mikroklimat morski oraz optymalne warunki termiczno wilgotnościowe w grocie solnej pozwalają na leczenie wspomagające oraz profilaktykę w takich schorzeniach jak:

W grocie solnej naturalne działanie lecznicze i relaksacyjne, wynikające ze specyfiki panujących w niej warunków, jest wzbogacone o niebagatelne walory muzyko i koloroterapii. Dzisiaj nikt już nie poddaje w wątpliwość terapeutycznego oddziaływanie barw i dźwięków na organizm ludzki. Stonowana łagodna muzyka wycisza wnętrze, głośna i rytmiczna pobudza i ożywia. Ponadto oprócz funkcji terapeutycznej jaskinia jest miejscem, w którym można się odprężyć i na pewien czas oderwać od codzienności. Ułatwiają to ustawione wewnątrz wygodne leżaki i ciepłe pledy.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!