Dom teatrem to zadanie realizowane w terminie 15.06-30.10.2020r. Był to cykl teatralnych warsztatów on-line prowadzonych przez aktorów Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz instruktorów teatralnych współpracujących z OK w Brzeszczach. Zajęcia artystyczne prowadzone w sieci były odpowiedzią na sytuację ograniczonej mobilności i redukcji kontaktów międzyludzkich w czasie trwania epidemii.

Nasi warsztatowcy:

Hubert Waljewski – aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie, Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie (Filia we Wrocławiu). Ukończył również kurs aktorski (w grupie podstawowej oraz zaawansowanej) w Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu, a także warsztaty aktorskie z Robertą Secchi z Mediolanu i Greggiem Goldstonem z USA.

 

 

Maria Pitera – członkini zespołu baletowego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, tancerka-choreografka po studiach licencjackich na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Uczestniczka kursów Letniej Szkoły Artystycznej Tańca Współczesnego w Koszęcinie, kursu improwizacji w ruchu „Spotkanie z nieznanym” oraz Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego „Na bosaka”.

Joanna Możdżan – członkini zespołu wokalnego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, wokalistka, nauczyciel śpiewu, Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu (specjalność wokalistyka jazzowa) i Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego Akademii Muzycznej.

Jakub Pieczka – instruktor teatralny, polonista, retor, prezes Stowarzyszenia „take tam…” im. Artystów Miedzywojnia w Pszczynie, pomysłodawca i organizator wielu imprez artystycznych.

 

Etiuda bez sceny jako podsumowanie zadania.