Eko-pracownia zaprasza na artystyczno-ekologiczne zajęcia, podczas których uczestnicy w twórczy sposób wykorzystują przedmioty codziennego użytku, odpady (m. in. kubki po jogurtach, rolki od papieru toaletowego, puszki, skrawki materiałów, gazety, słoiki, itd) oraz dary natury.

W czasie warsztatów tworzymy oryginalne: dekoracje i ozdoby, przedmioty użytkowe, zabawki, gry, upominki, itd. Prace wykonywane są w różnych technikach plastycznych,
co sprzyja rozwojowi aktywności twórczej,  sprawności manualnej, wyobraźni przestrzennej i kreatywności. Dzieci, uczestnicząc w zajęciach, przekonują się też, że z dostępnych w każdym domu materiałów i bez wielkich nakładów finansowych mogą samodzielnie wykonać mnóstwo ciekawych i pięknych prac.

Chcemy, aby zajęcia prowadzone w Eko-pracowni stały się dla ich uczestników inspiracją do rodzinnej kreatywności oraz wspólnego spędzania czasu, a także, by były impulsem do konkretnych zachowań proekologicznych, takich jak: oszczędzanie wody oraz energii, segregacja śmieci i ich powtórne wykorzystywanie, kupowanie produktów przyjaznych środowisku, świadome zakupy, itp.

Zajęcia realizowane są od września do czerwca i przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat.