W dniu Święta Niepodległości 11.11.2021 roku w Ośrodku Kultury w Brzeszczach swoje rozstrzygnięcie miał przegląd artystyczny „Wolność to Radość” współfinansowany przez Powiat Oświęcimski.

Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego poprzez formy aktywności artystycznej, a także popularyzacja tematów patriotycznych w działaniach artystycznych. Uczestnicy mieli za zadanie stworzenie krótkiego przedstawienia w formie występu tanecznego lub teatralnego nawiązującego do ważnych faktów z historii Polski.

Podczas gali podsumowującej projekt wystąpił Jan Łukowicz, uczeń z ZSP nr 6 w Jawiszowicach. Swoje występy zaprezentowali również laureaci głównych nagród w przeglądzie Milli Jazz Kids z Millenium Akademia Tańca i Fitness i DZPiT „Iskierki” oraz zdobywca wyróżnienia – Cado Dance z Avocado Fit&Dance. Nagrody wręczyli: Teresa Jankowska – Członkini Zarządu Powiatu Oświęcimskiego, Aleksandra Kącki – Dyrektor Ośrodka Kultury w Brzeszczach, Michał Sabat – przedstawiciel jury przeglądu oraz Miłosz Fajfer – prezes Stowarzyszenia „Na deskach”, które realizowało projekt „Wolność to radość”.