„Człowiek wspaniały – daje nie proszony, przeciętny – gdy go proszą, podły – nie daje nigdy”
Te słowa – pochodzące z indyjskiego przysłowia – najlepiej charakteryzują osobę prowadzącą grudniowe „Spotkanie przed północą” – Panią Grażynę Copik. Współorganizatorka naszych spotkań tym razem wystąpiła jako gość i opowiedziała nam o Indiach, kraju, który już pięciokrotnie odwiedziła. Każda z tych podróży była inna, przyniosła inne doznania ale zachwyt tym krajem, jego kulturą, filozofią pozostaje niezmienny. Zobaczyłyśmy Indie od mniej „turystycznej” strony, pełne kontrastów – wielkie wysokościowce, obok budy sklecone byle jak i uliczny handel w każdym możliwym miejscu.
O tym, że wyruszamy w podróż do egzotycznego dla nas kraju wiadomo było już po zapachu aromatycznych kadzidełek, a dekoracje, dodatki, stroje i sentencje przygotowane przez panią Grażynę doskonale wprowadziły uczestniczki w odpowiedni klimat. Uwieńczeniem były wegańskie ajurwedyjskie potrawy i chai (czyli herbata o zupełnie odmiennym od znanego nam smaku).
W trakcie posiłku jak zwykle było dużo pytań, rozmów i oczywiście sesji fotograficznych z indyjskimi strojami w tle.

Dziękujemy Pani Grażynie za niezapomniane spotkanie ale przede wszystkim za wieloletnią współpracę przy organizacji bibliotecznych wydarzeń 🙂