Zadzwoń do nas 032 211 14 90 lub napisz e-maila sekretariat@ok.brzeszcze.pl

JAWISZOWIANKI

Zespół JAWISZOWIANKI jest zespołem działającym na terenie sołectwa Jawiszowice. Założyła go w 1988 roku Maria Blarowska, dziś zespołowi przewodniczy Anna Fajfer. Podtrzymuje on tradycje sołectwa zarówno w obrzędzie, tańcu, jak i piosence.

W składzie wykonywanego repertuaru znajdują się pieśni regionalne, biesiadne, dożynkowe. Strój Jawiszowianek wzorowany jest na ubiorze regionu śląska cieszyńskiego.

Zespół bierze czynny udział w wielu imprezach środowiskowych, przeglądach i konkursach folklorystycznych. Mają na swoim koncie liczne nagrody i sukcesy (m.in. II miejsce 
w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Kętach w 2008 r.).

 

Koło Gospodyń Wiejskich z Jawiszowic wzięło udział w konkursie NA NAJPIĘKNIEJSZY BUKIET Z POLNYCH KWIATÓW organizowanym przez redakcję mojeKGW w Piotrkowie Trybunalskim w ramach obchodów jubileuszu 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich.

KGW Jawiszowice otrzymało także certyfikat członkostwa organizacji zrzeszonych w ogólnopolskim portalu mojeKGW.

Gratulujemy

 

Izba Regionalna prowadzona przez zespół. Izbę stanowią trzy pomieszczenia. W pierwszym urządzono tzw. „pikną izbe” (sypialnię), w drugiej kuchnię, w trzeciej zgromadzono wiele wartościowych eksponatów użytku gospodarczego.

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!