25 stycznia br. w Ośrodku Kultury w Brzeszczach odbył się Koncert kolęd w wykonaniu zespołów z gminy Brzeszcze, który w tym roku połączony był z podsumowaniem konkursów: plastycznego, graficznego i kulinarnego
w ramach projektu „Jawiszowicki Paw elementem lokalnej tożsamości i dziedzictwa”.

Na scenie zaprezentowały się zespoły: Borowianki, Jawiszowianki, Paświszczanie z Kapelą Zasolanie, Brzeszczanki, DZPiT Iskierki, Przecieszynianki, Skidzinianie i Tęcza w repertuarze kolędowym i pastorałkowym.
Po występach laureaci konkursów odebrali nagrody z rąk Izabeli Miłkowskiej – Radnej Rady Miejskiej gm. Brzeszcze, która w tym dniu reprezentowała Łukasza Korczyka – Sołtysa Jawiszowic oraz Aleksandry Kącki – Dyrektor Ośrodka Kultury.

W holu na wszystkich uczestników czekały pyszne potrawy regionalne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich: bogracz wykonany przez panie „Folklorem Malowane”z Przecieszyna, zupa maślankowa KGW z Jawiszowic, pierogi z Brzeszcz – Boru i schab Zdzisława przygotowany przez KGW ze Skidzinia.
Każdy mógł spróbować także ciasta „Jawiszowickie Pawie Oko” w trzech wydaniach, które do konkursu przygotowały KGW: „Folklorem Malowane” z Przecieszyna, KGW z Jawiszowic oraz z Brzeszcz.
W głosowaniu degustujących zwyciężyło ciasto KGW z Brzeszcz, ciasto KGW z Jawiszowic otrzymało nagrodę Sołtysa Jawiszowic, a ciasto KGW „Folklorem Malowane” z Przecieszyna nagrodę Radnej Izabeli Miłkowskiej.

Laureaci konkursu plastyczno-rękodzielniczego „Jawiszowicki Paw elementem lokalnej tożsamości i dziedzictwa”

KATEGORIA INDYWIDUALNA DO LAT 15:
I miejsce – WIKTORIA CHYLASZEK – Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu,
II miejsce – PAULINA PUSTELNIK – Brzeszcze,
III miejsce – PAULINA PARYSZ – ZSP nr 6 Jawiszowice,
III miejsce – DOMINIKA HANDZLIK – ZSP nr 6 Jawiszowice.
Wyróżnienia:
SZYMON KRYSTIAN – ZSP nr 6 Jawiszowice, OLIWIA MLECZKO – ZSP nr 6 Jawiszowice.

KATEGORIA INDYWIDUALNA POWYŻEJ LAT 15:
I miejsce – ROBERT NOWAK – Brzeszcze,
I miejsce – ANGELIKA BASSARA – BOROWCZYK – Brzeszcze,
II miejsce – BOGUSZ SIEMEK – Jawiszowice,
II miejsce – HELENA PUSTELNIK – Brzeszcze.
Wyróżnienia:
AGATA NOWAK – Wilczkowice, MARTA ŁUSZCZEK – Jawiszowice , AGNIESZKA GOLA – Czechowice – Dziedzice, JOANNA KOZŁOWSKA – Brzeszcze.

KATEGORIA GRUPOWA:
I miejsce – grupa V Przedszkole „Pod Tęczą” – ZSP nr 6 Jawiszowice,
II miejsce – kółko artystyczne kl. I-VI – ZSP nr 6 Jawiszowice,
III miejsce – grupa I Przedszkole „Pod Tęczą” – ZSP nr 6 Jawiszowice.
Wyróżnienia:
JAN KORCZYK – ZSP nr 6 Jawiszowice, KAROLINA ZIÓŁKOWSKA- ZSP nr 6 Jawiszowice,
NATALIA PAPUGA, AGNIESZKA GRZYWA, KLAUDIA LIBER , TOMASZ ŻAK – Świetlica Terapeutyczna im. Brata Alberta w Jawiszowicach.

KONKURS NA LOGO WSI JAWISZOWICE wygrała Nicol Szewczyk

Osoby, które nie odebrały nagród proszone są o zgłoszenie się do sekretariatu OK, który jest czynny w poniedziałki, środy i czwartki od 8.00 do 16.00, we wtorki od 7.30 do 17.00 i w piątki od 7.30 do 14.00.

 

Zadanie „Jawiszowicki Paw elementem lokalnej tożsamości i dziedzictwa” jest współfinansowane ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt. Ochrona, promocja i rozwój produktów lokalnych oraz dziedzictwa lokalnego Doliny Soły, realizowanego w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”