Biblioteka Publiczna OK w dość nietypowy sposób przywitała zbliżającą się jesień, zapraszając do udziału w rodzinnej zabawie „Wyspaceruj jesień”. W piątek 11 września spacerowaliśmy w Zasolu a w sobotę 12 września w Parku przy ul. Kościuszki w Brzeszczach. Sprzyjająca pogoda (zwłaszcza grzejące rozkosznie słońce)  zachęcała do działań w plenerze. Co robiliśmy?

Na każdego czekało jesienne foto w ciepłej, pastelowej aranżacji – piękna kolorowa pani jesień albo korona z liści. Każdy mógł sprawdzić swoją zoologiczną wiedzę szukając zimowego śpiocha, albo wybierając ptaki, które odlatują na zimę do ciepłych krajów. „Ziemniaczane mniam-mniam”, czyli plebiscyt na ulubione danie z ziemniakiem w roli głównej – zdecydowanie w Zasolu i w Brzeszczach wygrały frytki. Spośród kilkunastu dorodnych, smacznych i zdrowych warzyw należało wybrać swoje „naj”, czyli warzywo na 6. W Zasolu znów zwyciężyły ziemniaki, a w Brzeszczach – papryka. Mistrz ziemniaczanej obierki – to zadanie dla rąk sprawnie obierających ziemniaki. W Zasolu najdłuższa obierka miała 44 cm. Brawo dla taty Milenki i Anielki! A w Brzeszczach… aż 90 cm! Wyrazy uznania dla mamy Tomeczka, który bardzo, bardzo kibicował mamie. Dodać tutaj można, że sam Tomeczek mierzy niewiele więcej od tej obierki 😉

Dowiedzieliśmy się także co uczestnicy spacerku będą robić jesienią. Będą leniuchować, zbierać liście, chodzić na spacery. Jest nam niezmiernie miło, bo spora grupa zadeklarowała częstsze wizyty w bibliotece. Już czekamy!

Na głodnych czekała jesienna spiżarnia, która częstowała przysmakami pożeraczy książek. Posileni i pełni energii uczestnicy mogli spróbować swoich sił pokonując slalom lub rzucając ziemniakiem do celu. Nie zabrakło działań plastycznych – oczywiście jesiennych, kolorowych parasoli i słonecznikowych jeży.

Piątkowe i sobotnie popołudnia minęły w miłej atmosferze. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i miłe słowa.

I na koniec dziękujemy, bardzo dziękujemy naszym sympatycznym wolontariuszkom: pani Grażynie Copik, pani Marzenie Olmie, pani Renacie Balcarek, Karolinie Balcarek, Basi Łacznej, Adzie Szymańskiej, Magdzie Miłkoś, Gosi Wróbel i najmłodszemu Kubie Olmie 🙂 Z Wami było nam łatwiej i przyjemniej 🙂