Kocia Gala za nami. Wszystkim, którzy zechcieli spędzić sobotnie popołudnie z „Kociolubną Biblioteką” i naszymi gośćmi bardzo dziękujemy. A goście byli naprawdę wyjątkowi – pracownicy i wolontariusze Schroniska w Oświęcimiu i ich mruczący podopieczni – schroniskowe kociaki oraz kot o wyjątkowym sercu czyli Garfield i jego nowa rodzina. Była z nami również pani Joanna Krzyżanek, autorka książek dla dzieci i pomysłodawczyni akcji „Mały wolontariat”.

Na naszej Gali dużo się działo – oczywiście kocio 🙂 Wszyscy, którzy byli z nami, mięli okazję odwiedzić wirtualnie schronisko, dowiedzieć się jak funkcjonuje i poznać jego mieszkańców. A także zobaczyć efekt wizyt „Kociolubnej Biblioteki” w schronisku – film „Kociolubna Biblioteka coś kręci”. Kto z nami nie był albo ma ochotę zobaczyć ten filmik jeszcze raz – zapraszamy na kanał YouTube.

Ważnym punktem Kociej Gali był „Koci bazarek”, od początku do końca rządziły tu dzieci. To one wykonały kocie zabawki i one zachęcały do ich kupienia a tym samy wsparcia schroniskowych kociaków, także te, które można było poznać osobiście. Mamy nadzieję, że kociakom udało się skraść czyjeś serce, a wtedy może powtórzy się historia Garfielda 🙂

Każdy mógł podziałać plastycznie i „zrobić sobie kota”: gazetowego w „Kocim ogródku”, gawędząc z Joanną Krzyżanek o sprawach ważnych i najważniejszych lub czarnego kota pod okiem Grażyny Copik. Działało też „Koto foto”, rządził tu czarny kot 🙂 Kocią wiedzę można było sprawdzić w „Koto-zgadywaczu”.

Zachwycały i zaskakiwały zdjęcia śpiących kotów. Wybrać te najciekawsze pomogło nam jury: Pani Ewa Ryńska (blog Efka i koty), Pani Dorota Niemczyk (od lat prowadząca domy tymczasowe dla bezdomnych kotów), Przychodnia Weterynaryjna Felis oraz Gabinet Kosmetyczny Aleksandra. Wystawę pokonkursową „Spanko, spanko” można oglądać do 23 listopada. Obejrzyjcie zdjęcia – swoich śpiących kolegów oglądał nawet kot, baaardzo wyjątkowy.

Mamy nadzieję, że wśród kocich atrakcji każdy znalazł coś dla siebie.

Dziękujemy naszym partnerom: magazynowi „Kocie sprawy”, przychodni weterynaryjnej „Felis”, Księgarni na Lesisku z Czechowic oraz Pracowni Kreatywne i Pożyteczne z Zielonej Góry.

 

 

NAGRODZONE ZDJĘCIA:

KATEGORIA DZIECI NAJMŁODSZE:

I miejsce: Dawid Szewczyk – tak ślicznie sfotografować nosek kota, nie każdy potrafi.

II miejsce: Kinga Bury

III miejsce: Paulina Nowak

 

DZIECI STARSZE:

Nagroda specjalna: Kucharska Barbara i Żak Martyna (za urocze kotki, ułożone prawie w kształcie serca)

 

DZIECI STARSZE:

I nagroda: Emilia Czepiec

II nagroda: Justyna Szewczyk i Martyna Pucka

III nagroda: Magdalena Folga, Julia Bratus, Weronika Szczepańska

Wyróżnienia: Małgorzata Wideł, Martyna Korycińska, Aleksandra Kutarbo, Marlena Mastalerz, Nikola Witek, Bartek Pest.

 

KATEGORIA MŁODZIEŻ:

I nagroda: Damian Słowiak – za uchwycenie śpiącej kociej różnorodności i Gruca Barbara – za szlachetność w każdym położeniu

II nagroda: Natalia Kulpińska – za wyjątkowe czarno-białe ujęcia

III nagroda: Aleksandra Przewoźnik

Wyróżnienie: Dorota Klimczak

 

KATEGORIA RODZINNE:

I nagroda: Sylwia i Tomasz Austyńscy oraz Jakub i Michał Sznurkowscy

II nagroda: Barbara i Mateusz Fender

III nagroda: Katarzyna i Marek Marusza

Wyróżnienia: Renata, Piotr i Dawid Polak oraz Alicja i Sebastian Radeccy i ciocia Ania Pikul

 

KATEGORIA DOROŚLI:

I nagroda: Jagoda Ziółkowska – za niezwykłe ujęcie z cieniem oraz Ewa Toll – za śliczne zbliżenie kociego pyszczka

II nagroda: Katarzyna Kubik i Adrianna Szymańska

III nagroda: Gabriela Filek i Ewa Raczek

Wyróżnienia: Ewa Wędzina, Magda Kremer, Natalia Lisak, Agnieszka Tracz.