W minioną środę 26 stycznia 2022 r. Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca ISKIERKI oraz Zespół Śpiewaczy ISKIERKOWA FAMILIA zaprosili gości do Ośrodka Kultury w Brzeszczach na koncert zat. „Zaśpiewajmy kolędę”.

Kolęda, pierwotnie radosna pieśń noworoczna, współcześnie przyjęła formę pieśni bożonarodzeniowej. Od wieków wyrażała sobą wiele charakterystycznych elementów duszy narodowej. Jest w niej doskonałość i skupienie duchowe, jest bujny temperament sarmacki, słowiańska zaduma i tęsknota, rzewność i czułość. Jest humor i wesołość, jest zamaszystość kontuszowego szlachcica i krakowskiego chłopa. Kolęda stała się więc odbiciem duszy prostaka
i mędrca, dziecka i dorosłego człowieka… przemawia zatem od wszystkich do wszystkich. ISKIERKI wraz z ISKIERKOWĄ FAMILIĄ przygotowały piękny program kolędowy, w którym po raz kolejny mogliśmy podziwiać kunszt wokalny obu grup oraz towarzyszącego im akordeonisty – Pana Gienia Pieczki.

Kolędy powodują, że zawsze robi się ciepło na sercu, podobnie i tym razem. Przybyli nie mogli się doczekać, by współuczestniczyć w wyśpiewywanych pieśniach… i nadszedł na to czas. Po zakończeniu koncertu „ZAŚPIEWAJMY KOLĘDĘ” występujący zaprosili widzów do wspólnego śpiewania.

Śpiewaliśmy kolędy, żeby serca nasze odtajały, stały się bardziej wrażliwe na wszystko, co wokół nas się dzieje…