Lubisz tworzyć “coś z niczego”? To konkurs dla Ciebie! Wykonaj kicię, kotka lub kocura z materiałów ekologicznych lub surowców wtórnych.

Regulamin Konkursu Plastycznego
„Kot z odzysku”

Konkurs polega na wykonaniu dowolnej, przestrzennej postaci kota (domowego lub dzikiego) z materiałów ekologicznych lub surowców wtórnych np. puszki aluminiowe, tektura, zużyte przedmioty plastikowe i szklane, szmatki, folia, gazety, sznurek, włóczka, guziki, koraliki, wstążki, słoma itp.

 1. Organizatorem konkursu pt. „KOT Z ODZYSKU”, jest Biblioteka Publiczna Ośrodka Kultury w Brzeszczach.
 2. Konkurs ma na celu pobudzenie wyobraźni plastycznej na temat kota
  – propagowanie pozytywnych zachowań i humanitarnych postaw wobec zwierząt
  – kształtowanie otwartych postaw twórczych u najmłodszych
  – rozwijanie wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych u dzieci i młodzieży,
  – motywowanie do działań związanych z aktywnością twórczą dzieci i dorosłych
 3. Każdy z autorów może złożyć dowolną liczbę prac. Autorami może być jedna osoba lub cała rodzina.
 4. Prace należy dostarczyć do biura Biblioteki (Ośrodek Kultury w Brzeszczach, ul. Narutowicza1) lub do dowolnej Biblioteki Publicznej Ośrodka Kultury do 4 maja 2015
 5. Każda praca powinna zawierać imię odzyskanego kota, imię i nazwisko autora/autorów, wiek, adres autora, telefon kontaktowy. Do prac należy dołączyć oświadczenie oraz formularz zgłoszeniowy (będzie można pobrać z naszej strony lub wypełnić w bibliotece w trakcie składania prac konkursowych).
 6. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora.
 7. Nagrodzone i wyróżnione prace przechodzą na własność Biblioteki Publicznej Ośrodka Kultury w Brzeszczach, z zachowaniem praw autorskich.
 8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnej reprodukcji prac, w celach reklamowych w prasie, Internecie i publikacjach związanych z konkursem.