Tradycyjnie na wiosnę w naszej hali organizowany jest międzynarodowy turniej Crossmintona. W dniach 4 i 5 marca gościliśmy ponad 70 zawodników z 13 klubów z Polski, Słowacji, Czech i Niemiec. Była to największa od 2 lat frekwencja i na boiskach pojawiła się czołówka zawodników ze światowego rankingu.

Organizatorem zawodów jest od lat Ośrodek Kultury w Brzeszczach i Polska Federacja Crossmintona przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu – fundatora trofeów dla najlepszych zawodników.

Zwycięzcami najmocniejszych kategorii seniorów Open mężczyzn i kobiet zostali zawodnicy ze Słowacji – Jan Scavnicy i Tamara Lukacova.
Pierwsze miejsca w kat. mężczyzn i kobiet powyżej 40 lat powędrowały do lokalnych zawodników Speed Club Brzeszcze – Sławomira Miłonia i Joanny Kowalczyk, w kat. mężczyzn powyżej 50 lat najlepszy był Paweł Łęski z BadBats Wrocław.
Najlepszymi juniorami w kat. do 16 lat ponownie okazali się młodzi zawodnicy z SBK Lipany – Jan Scavnicky junior i Bianka Jancekova, w kat. do 14 lat wygrał Oskar Sonik z CKiS Skawina.

W kat. deblowych na najwyższym podium stanęli:
kat. deble Mixty: Wojciech Wilkosz /Speed Club Brzeszcze/, Tamara Lukacova /TJ Slavia PU Presov/
kat. deble Mixty 40 +: Sławomir Miłoń, Olga Grzegory /Speed Club Brzeszcze/
kat. deble juniorów: Jan Scavnicky Jr., Viliam Kopilec /SBK Lipany/

Galeria zdjąć na : https://www.facebook.com/media/set/?vanity=322530614465205&set=a.5234949693223248

Szczegółowe wyniki.