SPOTKANIA AUTORSKIE Z AUTORAMI I ILUSTRATORAMI

W ramach projektu odbyły się cztery spotkania autorskie ze współczesnymi nagradzanymi i cenionymi autorami i ilustratorami książek dla dzieci. Spotkania przybliżyły dzieciom najnowsze, nagradzane książki. Uczestnicy spośród czterech gości wybrali Łukasza Zabdyra, którego książka „Poznańskie koziołki” posłużyła za kanwę etiudy teatralnej. Wspólnie z gościem stworzyliśmy scenariusz teatralny. Do przedstawienia zostały zaprojektowane i wydrukowane figurki na drukarce 3D.

Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

 

Spotkanie z Barbarą Gawryluk

 

Spotkanie z Marcinem Bruchnalskim

 

Spotkanie z Łukaszem Zabdyrem

 

 

WARSZTATY PROJEKTOWANIA I DRUKOWANIA 3D DLA MŁODZIEŻY I SENIORÓW

Od września do listopada 2019 r. w naszej bibliotece trwały warsztaty projektowania i drukowania 3D w ramach projektu „Młody projektuje – senior drukuje”. Uczestnicy Lokalnego Klubu Kodowania działającego w bibliotece oraz seniorzy z UTW, pod okiem fachowca uczyli się przygotowywać projekty do wydruku. Zapoznali się z tajnikami druku 3D, wspólnie wydrukowaliśmy figurki, wykorzystane w przedstawieniu. A w bibliotece w godzinach otwarcia wciąż można zobaczyć jak pracuje drukarka 3D i obejrzeć trójwymiarowe wydruki.

 

WARSZTATY TEATRALNE

Warsztaty prowadzone przez aktorkę Teatru „Groteska” w Krakowie – Panią Marzenę Filipowicz. Pani Marzena poprzez ciekawe ćwiczenia przybliżyła  tajniki sztuki teatralnej, dostosowaliśmy scenariusz powstały na zajęciach z Łukaszem Zabdyrem do wymogów sztuki teatralnej. Odbyły się próby przy wykorzystaniu wydrukowanych elementów.

 

Mikołajkowy zawrót głowy – robotowy 🙂

Mikołajkowe zajęcia otwarte w Bibliotece Głównej 🙂 Chętni pobawili się Photonami, zaprogramowali Ozobota, zapoznali się z wydrukiem w 3D. Każdy kto nas odwiedził, otrzymał wydrukowanego w 3D reniferka na choinkę 🙂 Zajęcia w ramach projektu „Młody projektuje – senior drukuje!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

SPOTKANIA BIBLIOTECZNE

Spotkania prowadzone przez bibliotekarzy – promowaliśmy książki popularnonaukowe dotyczące najnowszych technologii.

 

SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE PROJEKT

 

FILMIK PODSUMOWUJĄCY PROJEKT

 

SPOTKANIE DODATKOWE DLA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW DRUKU 3D

Ostatnie warsztaty z drukowania 3D z młodzieżą z Lokalnego Klubu Kodowania, poświęciliśmy na zabawę. Powstały filmiki wykorzystujące figurki wydrukowane w technice 3D. Zabawy i śmiechu nie brakowało.

Projekt „Młody projektuje – senior drukuje!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

A oto dzieła uczestników LKK:

Projekt „Młody projektuje – senior drukuje!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.