Trwa projekt „Mali i duzi tańczą po brzeszczańsku!”, dofinansowany ze środków Fundacji Orlen w programie „Moje miejsce na Ziemi”. Projekt obejmuje realizację warsztatów tańców brzeszczańskich prowadzonych przez Zenobię Wełnę oraz członkinie Zespołu Brzeszczanki oraz warsztatów filmowych dla dzieci prowadzonych przez Macieja Mitoraja.

RELACJE Z REALIZACJI PROJEKTU:

Zespół Regionalny „Brzeszczanki” gościł w dniach 21 lutego i 26 lutego br. w Szkole Podstawowej Fundacji „Elementarz” im. Kostka Jagiełły w Zasolu oraz Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 4 w Brzeszczach,
gdzie prezentował regionalne stroje brzeszczańskie i opowiadał uczniom o wielu ciekawych faktach z historii Brzeszcz i okolic.
Spotkania były częścią projektu „Mali i duzi tańczą po brzeszczańsku!”, który jest dofinansowany ze środków Fundacji ORLEN w programie „Moje miejsce na Ziemi”.

9 października, w Katowicach dyrektor Ośrodka Kultury w Brzeszczach – Aleksandra Kącki odebrała z rąk Zarządu Fundacji Orlen pamiątkowy dyplom oraz gratulacje za zdobycie grantu na organizację cyklu zajęć przybliżających mieszkańcom gminy tematykę naszych lokalnych tańców brzeszczańskich.
 
Ośrodek Kultury w Brzeszczach jest jednym z 271 laureatów spośród ponad 2000 wnioskujących instytucji.