Dobiegła końca I część zadania „Ośrodek Kultury w Brzeszczach na Plus”, w ramach którego w terminie 20.05.-28.06.2019r. realizowaliśmy działania mające na celu stworzenie „Diagnozy potrzeb i zasobów kulturalnych mieszkańców gminy Brzeszcze”. W maju i czerwcu odbyły się: Dni Otwarte Ośrodka Kultury w Brzeszczach, warsztaty diagnozujące, wywiady w szkołach gminy Brzeszcze. Podczas wydarzeń plenerowych w ramach Święta Gminy Brzeszcze uruchomione zostały badania animacyjne, do uczestników trafiły także ankiety projektowe.

Państwa opinia została zawarta w opracowaniu Diagnozy dostępnym tutaj: DIAGNOZA POTRZEB I ZASOBÓW KULTURALNYCH MIESZKAŃCÓW GMINY BRZESZCZE

Z raportu wynika, że mieszkańcy gminy Brzeszcz znają i doceniają lokalny folklor i warto w oparciu o lokalne tradycje budować działania animacyjne, w tym ciekawe zajęcia międzypokoleniowe. Duże grono osób biorących udział w badania stwierdza, że brakuje kreatywnych zajęć dla rodziców z dziećmi oraz koncertów skierowanych do młodzieży. W związku z tymi zapotrzebowaniami na propozycję złożenia pomysłów na oddolne inicjatywy odpowiedziało kilka osób z terenu gminy składając wnioski na realizację poniższych zadań:

1. Babciu, Dziadku! A jak to było kiedyś?, pomysłodawcy: Klaudia Janowicz, Zbigniew Stawowy
2. Rockowisko – przegląd amatorskich zespołów rockowych, pomysłodawcy: Klaudia Janowicz, Zbigniew Stawowy
3. Matematyka w sztuce, pomysłodawczynie: Magdalena Babula, Anna Piwowarczyk
4. Czy aktorzy są wśród nas?, pomysłodawczynie: Barbara Ligęza, Zenobia Wełna
5. Klara, tata i muzyka świata, pomysłodawcy: Mateusz Pydyn, Szymon Pęczalski
6. Harcerskie Pożegnanie Lata, pomysłodawcy: Małgorzata Bul, Weronika Czubaty, Michał Iskierka, Patryk Szczerba

Szczegółowe informacje o inicjatywach, które realizować będziemy w terminie 19.08.-12.11.2019r. WKRÓTCE!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.