W sobotę 7 maja bawiliśmy się w parku „całym sercem”! Relaksowaliśmy się czytając fragmenty „książek z sercem” (każdy mógł zabrać „ściągę”, żeby zapamiętać autora i tytuł). Były „sercowe ciekawostki” i „zagadki z sercem”, za odgadnięcie których czekały mini niespodzianki.
Z myślą o najmłodszych uczestnikach pikniku zorganizowana została „chwilka dla wilka”. Wilk, bajkowy bohater, bezapelacyjnie zdominował serca dzieciaków. To tutaj można było również wykazać się wyobraźnią tworząc całkiem wyjątkowe i niepowtarzalne zwierzęta z chochli, ananasa oraz płetwy. Wyobraźnia dzieci ma się bardzo dobrze!
„O rety, co potrafią tablety!” – takie hasło zachęcało do poznania możliwości tabletów – można było zobaczyć „pracujące” serce oraz posłuchać jego bicia. Najbardziej spodobała się aplikacja „Ludzkie ciało”, która pokazywała, jak zbudowany jest człowiek oraz co się dzieje w organizmie podczas biegania, jedzenia czy mycia zębów. Dzieci tak zachwyciło szczotkowanie zębów, że robiły to dłużej niż w rzeczywistości 🙂
Chętnych do korzystania z tabletów zapraszamy do Biblioteki w Willi a „książki z sercem” znajdziecie w każdej bibliotece!