W 1997 roku, czyli 21 lat temu, do brytyjskich księgarń trafił pierwszy tom sagi J.K. Rowling o najsłynniejszym młodym czarodzieju na świecie. Od tego czasu nie tylko młodsi, ale i starsi zaczytują się w przygodach Pottera a niektórzy chcą być nawet testowani z wiedzy o nim! Świadczy o tym ilość chętnych, którzy wzięli udział w konkursie „Pokonaj Voldemorta!” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Ośrodka Kultury w Brzeszczach.
Drużyny odgadywały zagadki filmowe, sprawdzały znajomość rekwizytów związanych z powieścią, przekłuwały balony w poszukiwaniu kolejnych „potterowskich łamigłówek”, a nawet zdecydowały się „nakarmić Kła” 🙂

Potyczki drużyn oceniała komisja w składzie: Pani Magdalena Gutowska – nauczyciel/bibliotekarz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Przecieszynie oraz Pani Monika Żwirowska – nauczyciel/bibliotekarz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Brzeszczach.

Pomagały nam: Karolina Siedlarz i Kinga Roszak – BARDZO WAM DZIĘKUJEMY 🙂

Głównym sponsorem nagród było WYDAWNICTWO MEDIA RODZINA, które ufundowało piękne książki i audiobooki. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ ŻYCZLIWOŚĆ!

Drużyny wykazały się dużą znajomością przygód Harry’ego Pottera. Wszyscy dzielnie walczyli.
Najwięcej punktów zdobyła drużyna w składzie: Bzibziak Aleksandra, Maciejczyk Lidia, Mizia Karolina.
II miejsce zajęła drużyna: Bielenin Agnieszka, Janas Katarzyna i Siarkiewicz Natalia.
III miejsce: Panczykowska Julia i Piwowarczyk Gabriela.
IV miejsce: Franciszek i Antoni Jaruga.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!