Po raz kolejny w Brzeszczach włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Polska Biega. W tym roku na dwóch dystansach wystartowało ponad 130 zawodników: 81 osób na 3 km i 54 osoby na 5 km.
Najszybsi zawodnicy całych zawodów:
3 km – Tadeusz Sambak z Brzeszcz
5 km – Marek Firlej z miejscowości Rychwałdek
Najmłodsza zawodniczka na 3 km: Klaudia Łaś z Czechowic Dziedzic z rocznika 2005 zaskoczyła wszystkich niesamowitym czasem – 13:49 i 6 pozycją na mecie.

Najmłodszymi zawodnikami startującymi w zawodach byli: Igor Kabocik z Brzeszcz – rocznik 2006 i Jakub Olma z Jawiszowic – rocznik 2005.

Najstarszym uczestnikiem był Władysław Bojczuk z Brzeszcz, który ukończył 67 lat i biegał na 5 km!

Na zawodach dopisała fantastyczna pogoda i można było na trasie podziwiać piękna okolicę , stawy, lasy i soczystą wiosenną zieleń.

Za pomoc przy organizacji biegu dziękujemy Szkole Języków Obcych FREEDOM z Oświęcimia, która ufundowała dla wszystkich uczestników pamiątkowe numery startowe.


This image requires an alt attribute.

 


This image requires an alt attribute.

Najszybsza 10-tka na 3 km:
1 Sambak Tadeusz Brzeszcze 1969 11.26
2 Czuwaj Krzysztof Brzeszcze 1970 12.03
3 Bocheński Paweł Jawiszowice 1974 13.26
4 Berke Krzysztof Jawiszowice 1964 13.30
5 Mieszczak Krzysztof Oświęcim 1985 13.32
6 Łaś Klaudia Czechowice-Dz. 2005 13.49
7 Foks Mateusz Brzeszcze 2002 14.40
8 Kornaś Ernest Wilczkowice 2003 14.40
9 Napierała Marcin Brzeszcze 2000 14.42
10 Szałaśny Zuzanna Brzeszcze 2003 14.51

Najszybsi na 5 km:

1  Firlej Marek Rychwałdek 1989 17.10
2  Wójcik Paweł Brzeszcze 1998 17.27
3  Moskwa Sławomir Jawiszowice 1986 18.53
4  Stysło Łukasz Wola 1986 19.10
5  Sambak Tadeusz Brzeszcze 1969 19.24
6  Gaweł Bogdan Zaborze 1956 20.24
7  Wieczorek Maciej Oświęcim 1983 20.41
8  Łucewicz Michał Czeladź 1987 20.42
9  Kolanowski Kacper Brzeszcze 1998 21.10
10 Filapek Bartosz Brzeszcze  1982  21.33

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do organizacji biegu oraz Policji, OSP Brzeszcze i Stowarzyszeniu CYKLISTA z Przecieszyna za zabezpieczenie trasy.

WYNIKI:
wyniki 3 km
wyniki 3 km kategorie wiekowe
wyniki 5 km
wyniki 5 km kategorie wiekowe