W tegorocznej akcji biegowej organizowanej w Brzeszczach pod hasłem „Polska Biega” wzięło w tym roku udział 150 uczestników – głównie młodzieży z naszych szkół. Dopisała fantastyczna pogoda do biegania – słonecznie ale nie upalnie. Na starcie stawili się oczywiście przedstawiciele nieformalnej grupy biegowej Speed Team Brzeszcze, którzy mają już setki kilometrów w nogach a przy okazji takiego przyjemnego dystansu jak 3,5 km mogli się trochę pościgać:)
Organizator – Ośrodek Kultury w Brzeszczach – przygotował dla pierwszych 10 zawodników na mecie (mężczyzn i kobiet osobno) pamiątkowe medale. Tradycyjnie uhonorowaliśmy najmłodszego biegacza i biegaczkę: Jakuba Wróbla z Brzeszcz (rocznik 2007) i Magdalenę Kajzar z Brzeszcz (rocznik 2010) oraz najstarszego zawodnika, utytułowanego biegacza, pana Leonarda Kopijasza (rocznik 1951). Bardzo licznie dopisała ekipa z Gimnazjum nr 1 i SP nr 1 w Brzeszczach pod czujnym okiem pana Marka Szromby i Mirosława Włodarczyka, którzy biegali razem z podopiecznymi.
Nie zabrakło również uczniów z Jawiszowic,  Skidzinia, Wilczkowic i Zasola.
Już jutro dokładne wyniki czasowe wraz z podziałem na kategorie.

Wyniki – kolejność na mecie, czasy i miejsca w kategorii wiekowej:
Polska Biega czas i kategorie

 

Gorące podziękowania dla:
funkcjonariuszy POLICJI oraz Strażaków OSP Brzeszcze i Jawiszowice za zabezpieczenie na trasie oraz opiekę medyczną nad uczestnikami zawodów.