„Poniedziałkowa wyprawa w kosmos”

Kosmicznymi rakietami: „Apolletto TT 102” i „Odrzutowiec DK 15” – w czasie drugiej poniedziałkowej wyprawy, polecieliśmy na planety Zielonych Kosmoludków. Planety przywitały nas zabawnymi grami i ciekawymi zabawami. Na pierwszej planecie zdobyliśmy kosmiczną siłę, a kolejne dodały nam mocy. Podróż zakończyła się na planecie „Artyścikowo”, gdzie każda drużyna narysowała portret kosmicznego ludka.
Drugą częścią kosmicznej podróży wypełniły prace plastyczne: każdy z nas wykonał kosmiczną rakietę, która „super lata”. Drużynowo ozdabialiśmy kosmiczny pojazd, z którym później robiliśmy sobie zdjęcia. Na zakończenie zabawy otrzymaliśmy medal „Zdobywca kosmosu”.
Zapraszamy za tydzień.

 

„Poniedziałkowa wyprawa na wyspę Hula-Hula”

Wakacje w bibliotece tradycyjnie rozpoczęły „Poniedziałkowe wyprawy…”. Pierwsza wyprawa przeniosła nas na wyspy: Hula Hula i Hula Gula. Do dalekich, niewielkich wysp dopłynęliśmy zabawnymi tratwami. Na Hula Gula przywitała nas zabawa: „Kto dotrze pierwszy”, a na Hula Hula: „Berek – Ameba”. Na jednej z wysp ruszyliśmy na polowanie lwa i krokodyla, któremu robiliśmy zdjęcia. Z tubylcami bawiliśmy się w kalambury i inne śmieszne zabawy. Na koniec każdy z nas zbudował statek, który dopłynął na bezludną wyspę oraz palmę z małpką, papugą i krokodylem.
Na spotkania zapraszamy w każdy poniedziałek! 🙂