Rozpoczęliśmy nasze biblioteczne poniedziałkowe spotkania! 😍 Po przeszło rocznej przerwie, na pierwszej wyprawie przenieśliśmy się nad rzeki, jeziora i morza. Wesoły pociąg przejechał góry, doliny i zatrzymał się na przystanku zagadek i ciekawostek o morzu i podwodnym świecie.
Mała kropelka wody w towarzystwie muszelek i bursztynów zaprosiła najmłodszych czytelników biblioteki do zabaw tematycznie związanych z morzem. W drugiej godzinie zajęć dzieci projektowały i wykonały z przygotowanych materiałów wodnego stwora morskiego. Wyprawę zakończyła gra w serso. 🥰

Na drugiej wyprawie odwiedziły nas roboty photony. Uczestnicy stworzyli dla przybywających photonów lądowiska na planetach: robocików, fotonów i sówek. Dzieci uczyły się obsługi robotów, by móc zagrać w photonowe memory oraz pokonać tor przeszkód. Okazało się, że to wcale nie było takie łatwe. 😉 Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał zawieszkę wydrukowaną na bibliotecznej drukarce 3D.

Na trzeciej wyprawie przenieśliśmy się do wielobarwnego, fascynującego świata rafy koralowej. Poznaliśmy faunę i florę oraz czynniki jej zagrażające. Graliśmy w morskie memo oraz malowaliśmy rybki na muszelkach makaronu. Podzieleni na dwie grupy, zabawiliśmy się w prawdę i fałsz dotyczącą życia na rafie koralowej. Ciekawym doświadczeniem było łowienie poruszających się rybek. Przy użyciu kolorowej bibuły, papierowych zwierzątek oraz naszej wyobraźni stworzyliśmy duży, kolorowy ocean 3D. 😊

Zwierzęta i rośliny – były tematem czwartej poniedziałkowej wyprawy. Słoneczny, pogodny poranek sprawił, że bawiliśmy się na tarasie przed biblioteką. Koszyczkiem pełnym zagadek i ciekawostek o świecie zwierząt i roślin rozpoczęliśmy zabawę.
Puzzle o zwierzętach, bajkowe wilczki, domki dla zwierząt, układanki o domowych, wiejskich i egzotycznych zwierzątkach – to kilka przykładów zabaw naszego spotkania. „Jestem przyrodnikiem” i „Miś w jaskini” to z kolei zabawy ruchowe, które dostarczyły dzieciom uśmiechu i ruchu. Wyprawę zakończyły prace plastyczne: morski i roślinny mobil oraz czarny kot.