„Poniedziałkowa wyprawa do prababcinej izby”

Ostatnia poniedziałkowa wyprawa za nami. Tym razem przenieśliśmy się w czasy dzieciństwa naszych babć i prababć. Przyszło nam się zmierzyć z nieznanymi nam urządzeniami i rekwizytami jak prawidła, maśniczka, słomianka czy ręczny młynek do kawy. Uczyliśmy się grać na trawie, co wcale nie jest takie łatwe. Prościej było zrobić piszczałkę. Potem była już tylko muzyka. Głośna, ale dająca wiele radości ? Na koniec to, co tygrysy lubią najbardziej, czyli plastyka. Projektowaliśmy gorsety. Powstały piękne i wyjątkowe wzory, które z pewnością mogłyby stać się elementami stroju krakowskiego, gdyby tylko nie były z plasteliny ?

„Poniedziałkowa wyprawa do krainy gier i zabaw”

Na wyprawę do krainy gier i zbaw wybraliśmy się do parku. Nabiegaliśmy się sporo, były drużynowe wyścigi z przeszkodami i różnymi przedmiotami. W przerwie udekorowaliśmy parkowe alejki rysunkami, a potem odbyły się wyścigi rzędów i inne gry. Niektórzy z nas wracali do domu bardzo zmęczeni 🙂

 

„Poniedziałkowa wyprawa po szczęście”

Szczęście to uczucie, dzięki któremu czujemy radość i się cieszymy – tak w skrócie brzmi definicja szczęścia opracowana przez uczestników wyprawy w poszukiwaniu szczęścia. Szczęście – to bilet do ulubionego parku rozrywki, to fajny prezent, ale też wspólne spędzanie czasu na wspaniałej zabawie. Dlatego właśnie w pobliskim parku stworzyliśmy nasze drzewko szczęścia. Tańczyliśmy taniec Limbo, z naszych rąk i nitek utkaliśmy szczęśliwą pajęczynę. Na koniec każdy zrobił łapacza snów.

Kolejne spotkanie w najbliższy poniedziałek. Serdecznie zapraszamy 😀

„Poniedziałkowa wyprawa do jaskini”

Podczas dzisiejszej wyprawy staliśmy się jaskiniowcami. Uczestnicy musieli podać nazwę klanu, do którego należą, wykonać totem oraz zaprezentować okrzyk bojowy. Odbyła się również jaskiniowa rewia mody oraz tańce wokół ogniska. Jak na prawdziwych jaskiniowców przystało – wykonywali również malowidła na skałach.
Było kreatywnie, twórczo, zabawnie i bardzo sympatycznie. Zapraszamy na następną wyprawę ?

„Poniedziałkowa wyprawa do studia nagrań”

Kolejna wyprawa sprawiła, że przez chwilę poczuliśmy się jak prawdziwi aktorzy. Po niezbędnej rozgrzewce, która przygotowała nasze gardła i struny głosowe do wysiłku przygotowywaliśmy się do występów – krótkie epizody przeniosły nas ze współczesnego świata – do lat odległych – związanych z historią naszego kraju. Zmierzyliśmy się też z efektami niezbędnymi przy „nagrywaniu” słuchowiska.

 

„Poniedziałkowa wyprawa po biżuterię”

Kolejna poniedziałkowa wyprawa za nami. Każdy uczestnik na jej czas stał się rękodzielnikiem, który projektuje i wykonuje bransoletkę lub korale. Sprytne rączki szybko utoczyły filcowe kolorowe kule, zwinne paluszki naciągały koraliki na sznurki i powstały takie oto arcydzieła. Nie do podrobienia. Nigdzie na świecie takich drugich nie ma ?

Następna wyprawa w najbliższy poniedziałek. Zapraszamy 🙂

 

„Poniedziałkowa wyprawa do świata walecznych rycerzy i nadobnych księżniczek” oraz „…ze zwierzakiem dziwakiem”

Kolejne wyprawy z Biblioteką w Willi za nami 🙂 Najpierw wyprawiliśmy się w odległą przeszłość. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób młodzi chłopcy zostawali giermkami a potem rycerzami, przeszliśmy „próbę grochu”. Mieliśmy do pokonania tor przeszkód z książką na głowie, żeby zachować właściwą księżniczce i rycerzom postawę. A potem – klocki i budowanie zamków 🙂

Pamiątką ze spotkania pod hasłem „ze zwierzakiem dziwakiem” jest ramka „rybka” na wakacyjne zdjęcie. Oprócz tego tworzyliśmy magiczne zwierzęta gdzie trzeba było wykazać się wyobraźnią. Okazało się, że nasze prace bardzo przypominają stwory z fantastycznego świata stworzonego przez J. K. Rowling – autorkę książek o Harrym Potterze. Zapraszamy na kolejną wyprawę w najbliższy poniedziałek 🙂

 

 

Czas wakacji to czas wypraw. Pierwsza, biblioteczna, już za nami. Poniedziałkowa wyprawa z pestką i skórką – to czas badania i odkrywania nieznanych właściwości warzyw. Był to czas wytężonej pracy- szukanie odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie nie jest aż tak proste. Badacze musieli wykazać się koncentracją przeprowadzając doświadczenia. Warzywa są również obecne w literaturze, więc przygotowali przedstawienie- współczesna wersja znanej wszystkim „Rzepki” powala na kolana ?

W ramach prac badawczych przeprowadzono również plebiscyt. Ulubionym owocem została borówka, a najbardziej „znielubiona” jest brukselka. Dlaczego? Nie wie nikt.

Na zakończenie badacze puścili wodze fantazji zamieniając warzywa i owoce w różne postaci. Była Pieczarka Lucyna, Cukinia Dabmara, a serce wszystkich skradł Wi-fi Minion ?
Następna wyprawa już w poniedziałek. Serdecznie zapraszamy ?