W wakacyjne poniedziałki spotykaliśmy się w bibliotekach Ośrodka Kultury  i wyruszaliśmy w niezwykłe tajemnicze podróże…

W ostatni poniedziałek wakacji wyruszyliśmy wspólnie w kosmiczną podróż. Zbudowaliśmy odlotową rakietę, papierowy samolot i kolorowy helikopter. Bawiliśmy się doskonale próbując „jeść jak prawdziwi kosmonauci” a „spacerowanie po księżycu” okazało się nie lada wyzwaniem! 🙂

To już koniec naszych wakacyjnych przygód ale już niedługo czekają nas kolejne wyzwania w nowym cyklu AKADEMII CIEKAWSKICH!!!

 

W przedostatni poniedziałek wakacji wyruszyliśmy do Cyrkolandii. Poznaliśmy sekrety sztuczek iluzjonisty. Później każde dziecko, z zamkniętymi oczami przyczepiało nos klaunowi. Karmiliśmy też lwa i robiliśmy z nim zdjęcia. Przy zabawie w berka pełno było śmiechu i frajdy. Zajęcia plastyczne pozwoliły nam poczuć się jak klaun, każdy mógł zrobić sobie niepowtarzalną muszkę i podobiznę klauna. Do zobaczenia za tydzień! 🙂

 

Tym razem przenieśliśmy się do krainy krasnoludków i trolli. Obowiązkowo każdy uczestnik zrobił własnego krasnoludka a wspólnie zbudowaliśmy przepiękną krasnoludkową chatkę. Pobawiliśmy się w wielkiego trolla a nawet goliliśmy brody balonowym krasnalom 🙂 Obejrzeliśmy też bajkę o Żwirku i Muchomorku. Za tydzień kolejna wyprawa! Zapraszamy!

 

W smoczej krainie dzieciaki dowiedziały się jak pokonać smoki. Z ochotą zabrały się do robienia smoczych daszków – co wcale nie było łatwe. Bawiliśmy się też w zabawę „Gdzie jest smok”. W bibliotece, w książkach ukryte były puzzle – sprawni poszukiwacze szybko je znaleźli, pomalowali i ułożyli. Ostatnim akcentem smoczego spotkania było namalowanie paluszkowego smoka. Każdy dostał coś słodkiego i pożegnaliśmy się do następnego poniedziałku 🙂

 

Wyprawa do podwodnego świata obfitowała w różnego rodzaju atrakcje. Wspólnie zrobiliśmy trójwymiarowe akwarium a później każde dziecko ozdabiało własną rybkę, powstały „nowe gatunki oceaniczne” 😉 Salwy śmiechu towarzyszyły zabawom z chustą  – próbowaliśmy na przykład złapać „Rekina w  oceanie”.
Piękne kompozycje stworów morskich postały z kamieni i muszli, to zadanie dzieci wykonały w grupach. Na koniec słodki poczęstunek i… do następnego poniedziałku!

 

W czwarty poniedziałek wybraliśmy się do pszczelego ula. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwą pszczelą matkę i wygryzające się nowe pszczoły. Poznały pracę pszczelarza oraz niezbędne narzędzia, którymi się posługuje. Mogły również założyć pszczelarski kapelusz, a na koniec spróbować pysznego miodku.

 

W trzeci poniedziałek wyruszyliśmy na bezludną wyspę w poszukiwaniu przygody. Znaleźliśmy tam skrzynię skarbów z monetami, a w walizce wyrzuconej na brzeg koszyk z owocami. Aby wydostać się z wyspy zrobiliśmy patyczkowe tratwy. Na koniec zajęć okrzyki: Ahoj przygodo! Do następnego poniedziałku!

 

Uczestnicy spotkań w Bibliotece Głównej pierwszą wyprawę odbyli do krainy stworków i potworków. Dzięki pani Grażynie w bibliotece zamieszkały różne dziwaczne, trochę straszne „dziwadła” klamerkowe, patyczkowe i sznurkowe, o różnych imionach i historiach.

Kolejna wyprawa odbyła się do krainy piratów 🙂 A tam każdy uczestnik został pasowany na pirata, zrobił swój statek z wymyśloną przez siebie banderą. W krainie piratów było mnóstwo zabawy i tajemniczych zdarzeń… np. odnalezienie skrzyni ze słodkościami. Piraci podzieleni na trzy grupy stworzyli fantastycznych bajkowych piratów.