Zadzwoń do nas 032 211 14 90 lub napisz e-maila sekretariat@ok.brzeszcze.pl

Wydarzenia archiwalne

Turystyka Kulturalna

17 maja | wyjazd sprzed Ośrodka Kultury | godz. 9.00

Turystyka Kulturalna – comiesięczny cykl wyjazdów na spektakle, koncerty oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

W programie:
– Szuflada Szymborskiej – Kamienica Szołayskich (Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie). Wystawa jest rodzajem scenografii, trójwymiarowego kolażu, w którym przedmioty należące do poetki zderzone są z cytatami z twórczości, fotografiami osób, rzeczy i miejsc. Prowadzą one widza w prywatny świat wyobraźni i intelektualnych inspiracji autorki „Dwukropka”.

– Polska kultura ludowa – wystawa stała (Muzeum Etnograficzne w Krakowie). Zwiedzanie wystawy stałej to ciekawa wyprawa w przeszłość. Unikalne, pochodzące głównie z XIX wieku eksponaty są źródłem wiedzy o kulturze ludowej. Zabytki folkloru, rzemiosła i sztuki oraz archiwalne fotografie pozwalają zapoznać się z minionymi – często bezpowrotnie – obrazami wsi. Przywołują zwyczajne, codzienne życie rolnika czy pasterza, ale opowiadają też o zdarzeniach uroczystych i niezwykłych, związanych z tradycyjnymi obrzędami i magią.

– Kazimierz – żydowska dzielnica Krakowa. Spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej.

Koszt wyjazdu dla jednej osoby: 60 zł. Zapisy w Dziale Merytorycznym Ośrodka Kultury w Brzeszczach (pok. nr 34, tel. 032 21 11 490, wewn. 23).

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!