26 listopada godz. 17.00 ( sala widowiskowa), bilet wstępu 20 zł

– godz. 17.00 – Z BESKIDU WYSPOWEGO W ALPY – 2650 KM SZLAKIEM VIA ALPINA RED TRAIL- prezentacja slajdów i spotkanie z DOROTĄ SZPARAGA, pasjonatką górskich szlaków długodystansowych i autorka bloga Szparaga we własnym sosie. Na blogu dzieli się przeżyciami ze swoich wypraw oraz praktycznymi radami. Ma za sobą kilka szlaków średnio i długodystansowych w polskich górach, Pirenejach oraz Alpach.

– godz. 18.00 – POZNAJ SWOJĄ KOLUMBIĘ– prezentacja filmu oraz spotkanie z MAGDALENĄ LECHOWSKA wokalistka wychowaną w  Kolumbii. To jedyny w swoim rodzaju materiał łączący historię i przepiękne malownicze widoki, obrazujący koloryt codziennego życia oraz niezwykłe bogactwo stylów muzycznych tego egzotycznego kraju. Częste podróże do Kolumbii oraz praca nad debiutancką płytą, będąca powrotem do „korzeni”, skłoniły Magdalenę do nakręcenia filmu o kraju, który pozostawił niezatarty ślad w jej życiu i zainteresowaniach muzycznych. Większość materiału została nakręcona w Santander, regionie położonym w północno-wschodniej części kraju, znanego ze swoich jadalnych „mrówek dupiastych”, słodkich jak miód ananasów oraz jednego z najgłębszych wąwozów świata. Z Santander Magdalena zabierze nas do malowniczej i upalnej Cartageny nad wybrzeżem Morza Karaibskiego a później wyruszymy w głąb lądu do Bogoty. Film został objęty honorowym patronatem Ambasady Kolumbii w Polsce.

Po prelekcji Magdalena zaprasza na degustację nietypowych przekąsek z Kolumbii – słodyczy z guayaby oraz możliwość nabycia egzotycznych jadalnych mrówek dupiastych.

– godz.19.00 – MÓJ WYBÓR-  prezentacja filmu oraz spotkanie z KRZYSZTOFEM WIELICKIM, ikoną polskiego i światowego himalaizmu, wspinaczem, alpinistą, taternikiem. Piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów, 14- ośmiotysięcznych szczytów Ziemi. Laureat Złotego Czekana.

„W górach musisz wykonać pewien wysiłek bez zapłaty. Jest to mistyka, szukanie czegoś wyjątkowego. Do tego trzeba mieć wyobraźnię i filozofię życiową. Nie każdego na to stać, nie każdemu się chce. Bo w górach nie ma granic, tam się szuka wolności. A samo przebywanie w górach łagodzi, eliminuje agresję. Są elementy rywalizacji, ale rywalizacji z wyznaczonym celem, a nie z przeciwnikiem” – pisał Wielicki w książce „Mój wybór”.

– godz.21.00 – WYPRAWA NA MADAGASKAR – prezentacja filmu GRZEGORZA KUŚPIELA, podróżnika, grotołaza, zdobywcy jaskiń Madagaskaru,kustosza Działu Etnograficznego w Muzeum Miejskim Sztygarka w Dąbrowie Górniczej.

– godz. 21.30 – MANGYSTAU – prezentacja filmu  grupy EXPLOROmania. Wyprawa do Kazachstanu na wyżyny półwyspu Mangystau nad Morzem Kaspijskim, która odbyła się w dniach od 1 do 26 sierpnia 2019r. Celem wyjazdu było dotarcie do trzech jaskiń położonych w pobliżu granicy z Turkmenistanem oraz ogólne poznanie atrakcji tego regionu.

– godz.21.45 – MACEDONIA I ALBANIA 2021 – prezentacja filmu grupy EXPLOROmania. Wyprawa w przepiękne zakątki Macedonii i Albanii, działania jaskiniowe w Parku Narodowym „MAVROVO” oraz w rejonie Doliny VALBONE. W wyprawie wzięło udział ponad 20 osób oraz 10 aut terenowych

Rezerwacja i sprzedaż internetowa biletów na www.bileteo.ok.brzeszcze.pl, a także w kasie Kina „Wisła” od wtorku do niedzieli w godz. 17.00 – 20.00 oraz 30 min. przed każdym seansem filmowym.