Sukces to suma niewielkich wysiłków powtarzanych codziennie (K. Jung)

Po długiej przerwie doczekaliśmy się kolejnego piątkowego spotkania, które odbyło się z zachowaniem środków ostrożności niezbędnych w czasie pandemii.
Nasz gość – Pan Cezary Borowy, autor książki „Spowiedź Hana Solo: byłem przemytnikiem w Indiach”, opowiedział historię zupełnie nam nieznaną – o młodych Polakach zajmujących się przemytem w Azji. Była to bardzo prężna i wzajemnie sobie pomagająca w razie kłopotów grupa ludzi, młodych inteligentów, którzy podjęli tę działalność w połowie lat 80-tych, po to żeby zarobić środki na zakup mieszkania i godne życie.
Książka jest coming outem autora, uznał (mimo wątpliwości), że historia warta jest opisania, bo pokazuje jacy byli Polacy w okresie przełomu.
Chciał upamiętnić tamtą egzotyczną wspólnotę młodych Polaków. Reakcje czytelników są różne – przez jednych są uważani za prekursorów polskiego kapitalizmu, inni krytykują działania poza prawem.
Nostalgiczna opowieść o trzech latach życia spędzonych na podróżach pozwoliła nam poznać miejsca najczęściej odwiedzane przez te polskie grupy przemytnicze, „trasy przerzutu”, miejsca postoju i wiele ciekawostek.