8 kwietnia, w piątkowy wieczór w Bibliotece OK „Willa”, odbyło się dwunaste już spotkanie z cyklu „Spotkań przed północą”.
Intrygujący był tytuł tego spotkania – „Przydarzył mi się cud”, ale i gość nietypowy – pani Gabriela Niedzielska, agent literacki.
„Anioł, który wie o nas wszystko” – tak mówią o swoim agencie ci, którym Agencja Autorska Autograf prowadzona przez Gabrielę Niedzielską już od 10 lat organizuje spotkania autorskie, nie tylko w Polsce (było nawet w Toronto!). Tylko w 2015 roku Agencja zorganizowała 1334 spotkania, 54 autorom i 8 ilustratorom bardzo różnych książek dla bardzo różnych odbiorców.
O tym co trudne i co niezwykłe w pracy agenta. O najtrudniejszych spotkaniach i tych w miejscach niezwykłych (np. więzienie) opowiadał nasz gość.
A co z tytułowym cudem? Było i o nim… „Mam świadomość cudu, który mi się przytrafił: znalazłam pracę, która wypełnia mi życie i emocje” – tak o tym co robi powiedziała Gabriela Niedzielska.
Aby i nam „przydarzył się cud”, trzeba za radą pani Gabrieli wierzyć, że marzenia się spełniają i warto za nimi podążać niezależnie od wieku. Czasem warto nawet zaryzykować i zacząć wszystko od nowa.