Baśniowe Strachy

Począwszy od 10 sierpnia zarówno dolny hol jak i scena widowiskowa OK zamieniły się w plan filmowy, gdzie wśród twórczego gwaru w ramach III edycji Wakacyjnych Warsztatów Filmowych pt. „Robimy film”powstaje niezwykły film. Uczestnicy zajęć mieli okazję przekonać się, jak wiele trudu trzeba włożyć w podobną produkcję – oraz jak wiele zabawy dostarcza całe przedsięwzięcie.
Najpierw pod okiem specjalisty, czyli dr Marcina Skorka, młodzi filmowcy samodzielnie wykonali dekoracje (w tym mroczny zamek i las z chatką krasnoludków), a nawet stworzyli potrzebne do animacji postacie. Gdy wszyscy otrzymali już swoje role, nadszedł czas na polerowanie talentu, a więc mozolne próby – wszak praca aktora to niełatwy kawałek chleba! Powtórki scen, praca w pełnej charakteryzacji (czyli w kostiumie, a w przypadku duchów również w masce!), poprawna interpretacja tekstu czy operowanie lalką-kościotrupem stanowią nie lada wysiłek, jednak brzeszczańscy artyści podchodzą do zadania profesjonalnie:
– Zajęcia bardzo fajne. I tak myślę, że jeśli ktoś to robi cały czas, to może nie jest to już takie trudne, ale za pierwszym razem to naprawdę…wyzwanie! – stwierdza Piotrek Matlak, odtwórca roli Diabła kuszącego Macochę.
– Dużo robimy, dużo powtarzamy, ale mnie się bardzo podoba. I chcę zostać aktorką – decyduje Śnieżka, czyli Paulina Płużek.

Zwieńczenie starań całej ekipy, czyli uroczysty pokaz premierowy, odbył się w piątek o godzinie 11.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury.

Projekt Warsztaty Filmu Fabularnego „ROBIMY FILM” został dofinansowany przez Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych w Warszawie.