Crossminton

Przełom w świecie sportów operujących rakietami! – Crossminton

Najszybsza gra na świecie z rakietkami!

Kiedy?

W crossmintona grać może każdy, niezależnie od wieku, nie ma w tej materii żadnych zaleceń i przeciwwskazań. Dzieci mogą zacząć w momencie, gdy są w stanie utrzymać rakietę o wadze ok 170 g – w praktyce w wieku ok. 8 lat doskonale radzą sobie w tej dyscyplinie. Crossminton już po 15 min. ćwiczeń zapewnia większości początkujących możliwość prowadzenia gry.

Gdzie?

Grać można wszędzie, na każdej nawierzchni o odpowiedniej przestrzeni – gra w crossmintona to długie wymiany i większe niż w badmintonie odległości.

Jak?

Najłatwiejszym sposobem gry jest FREESTYLE – wymiany bez jakichkolwiek zasad i pola gry – czysta zabawa. Są też łatwe sposoby oznakowania boiska – „bramki” wytyczone przez kolorowe znaczniki lub mecze rozgrywane na dwóch oddalonych od siebie kwadratach o boku 5,5 m bez siatki.

O sprzęcie do Crossmintona i innych ciekawych rzeczach związanych z tym nowatorskim sportem dowiesz się na stronie www.crossminton.pl

My zapraszamy do Hali Sportowej w Brzeszczach, by spróbować sił w tym fascynującym sporcie.

Ostre granie

Zajęcia grupowe z instruktorem /patrz harmonogram/. Możliwość nauki gry od podstaw, a przede wszystkim możliwość rozegrania wielu meczy towarzyskich, co gwarantuje trening na pełnych obrotach.

Ilość osób na zajęciach ograniczona (max. 12 os.). Pierwszeństwo mają osoby, które zapisały się na zajęcia telefonicznie lub osobiście w kasie Hali.

Zajęcia dla JUNIORÓW

Crossminton uprawiany regularnie wzmacnia wszystkie mięśnie, poprawia wytrzymałość i koordynację, a dodatkowo spalamy mnóstwo kalorii w świetnym towarzystwie.

Zapewniamy kompletny i profesjonalny sprzęt do gry dla każdego gracza podczas treningu.

Speed Club Brzeszcze
Zawodnicy trenujący w naszej hali stworzyli nieformalna grupę Speed Club Brzeszcze. Motywujemy się wzajemnie, trenujemy i gramy w turniejach organizowanych w całej Polsce – bardzo często z sukcesami na podium. Każdy z zawodników jest sklasyfikowany w międzynarodowym rankingu ICO oraz polskim rankingu.

Zasady gry

Zasady gry w Crossmintona zostały już zdefiniowane jako standard międzynarodowy. Każdy organizator rozgrywek powinien stosować się do poniższych zaleceń.

Gra pojedyncza
Każdy zawodnik stoi w swoim kwadracie i jego zadaniem jest obrona tego pola. Zawodnicy prowadząc wymianę, starają się umieścić lotkę – tzw. speeder, na ziemi w polu przeciwnika.
Rozgrywka
Rozgrywka toczy się do 2 wygranych setów. Set kończy się, gdy jeden z graczy zdobędzie 16 punktów. Kiedy wynik jest remisowy przy 15 lub więcej zdobytych punktach, gra jest kontynuowana do osiągnięcia 2 punktowej przewagi.

Serwis
Losowanie decyduje, który gracz serwuje jako pierwszy. Serwuje się na zmianę, co 3 punkty, każdy serwis kończy się zdobyciem punktu. Przy remisie 15:15 serwuje się na zmianę co 1 pkt. Serwować można ze środka pola wyłącznie od dołu. Przegrywająca strona zawsze serwuje jako pierwsza w następnym secie.

Zmiana stron
Aby zapewnić równe warunki (wiatr, oświetlenie) gry, gracze zmieniają strony boiska po każdym secie, jeśli konieczne jest rozegranie piątego seta (tiebreak), zmiana pól następuje po zdobyciu 9 punktów z obydwu graczy (w sumie).