We wrześniu zapraszamy do Biblioteki w Willi, na spotkanie z CEZARYM BOROWYM, autorem książki „Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach”.

W latach 80-tych istniały liczne i dobrze zorganizowane polskie grupy przemytnicze w Azji Południowej. Przerzucali ogromne ilości elektroniki i złota z Singapuru do Indii. Ryzykowali bardzo wiele, łatwo mogli trafić do więzienia. A w powszechnej opinii, biały z więzienia w Indiach wychodzi tylko nogami do przodu.
To była młoda polska inteligencja, stworzyli zżytą społeczność kilkuset młodych wykształconych ludzi, którzy uciekli z komunistycznego kraju i latami mieszkali w tropikach. Mogli przetrwać tylko dzięki legendarnej wręcz solidarności tej wspólnoty. Nigdy nikogo nie zostawiali samego. Każdy z nich w razie kłopotów mógł liczyć na wsparcie przyjaciół.

Uczestnik tamtych wydarzeń po wycofaniu się z nielegalnych interesów i powrocie do kraju przez 30 lat wiódł bardzo zwyczajne życie. Założył rodzinę, pracował, wychowywał synów. Nikt z jego otoczenia nie podejrzewał, że jego przeszłość kryje taką tajemnicę. Nawet jego dzieci nie wiedziały, że kiedyś wiódł tak burzliwe życie.

W 2018 roku udaje się na pieszą, samotną wędrówkę przez Indie aby rozliczyć się ze sobą i dowiedzieć jak tamto życie było możliwe. Jaki wpływ wywarło na dalsze jego losy. Teraz jako dojrzały mężczyzna jak to ocenia? Czy nie żałuje tamtych decyzji? Dlaczego tak otwarcie o tym pisze?

Odpowiedzią na te pytania podzieli się z Państwem na spotkaniu autorskim.
Będą przemytnicze historie i relacje z pieszej wędrówki.

Ze względu na obecną sytuację związaną z wymogami sanitarnymi, na spotkanie obowiązują zapisy.
Więcej o naszych piątkowych spotkaniach: https://ok.brzeszcze.pl/cate…/biblioteka/piatkowe-spotkania/