11 maja w Bibliotece OK odbyło się spotkanie ze Sławomirem Koprem – pisarzem, publicystą, autorem bestselerowych książek popularyzujących historię.
Autor specjalizuje się m.in. w okresie międzywojennym, ale wydał również książki będące rodzajem przewodników  historycznych po Kresach. Podróżom w  poszukiwaniu polskich śladów na tych ziemiach, nasz gość poświęcił  najwięcej czasu. W humorystyczny sposób opowiadał o zakulisowym życiu pisarza, problemach z  wydawcami, spotkaniach autorskich i wielu innych zabawnych historiach związanych z pracą twórczą. Nawiązując do emitowanego obecnie w telewizji serialu „Bodo”, skrytykował twórców za rozmijanie się z prawdą historyczną. Sławomir Koper odniósł niewątpliwie sukces, jego miarą jest wydanie 30 książek i sprzedanie 100 000 egz.

– Koledzy historycy uważają, że jak na każdej stronie nie ma dziesięciu dat, to nie jest książka historyczna. A ja nie mam ambicji historycznych, naukowych, tylko popularyzatorskie – mówił Sławomir Koper.
Może właśnie dlatego spotyka się ze środowiskowym ostracyzmem. Jego książki zrobiły jednak więcej dla popularyzacji historii, niż godziny lekcji szkolnych.

W spotkaniu wzięło udział  31 osób.