Po dość długiej przerwie spowodowanej pandemią, wróciliśmy do „piątkowych spotkań przed północą”. Ten wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci. Naszym gościem był Michał Majchrzak, autor książki „W ciszy i w ciemności”, sportowiec cierpiący na Zespół Ushera. Jest to bardzo rzadka choroba genetyczna, charakteryzująca się uszkodzeniem słuchu oraz postępującą dysfunkcją narządu wzroku. Michał opowiedział nam, jak wygląda codzienne życie z chorobą, były też historie o uczestnictwie w triathlonie, maratonach, czy wyprawach rowerowych – ma za sobą kilkaset startów w różnych zawodach, w tym kilkanaście maratonów w Polsce i na świecie, jest w trakcie realizacji projektu, polegającego na tym, aby przebiec maraton na każdym z siedmiu kontynentów (obecnie zrobił to w Europie, Ameryce Północnej i w Afryce). Byliśmy pełni podziwu jego opowieści, Autor imponujące odwagą, siłą, determinacją. Jego walka o normalne życie może być motywacją dla każdego człowieka!

Wspaniale było spotkać się z czytelnikami na wspólnej uczcie literackiej (dosłownie i w przenośni)! Ponieważ tematyka krążyła wokół sportu, na każdego z uczestników czekał „potreningowy shake z serka wiejskiego” oraz specjalny biblioteczny „medal za wytrwałość w trudnych czasach” :)))

Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym spotkaniu: 22 października 2021 odwiedzi nas Piotr Wnuk, z opowieścią o Laosie: „Laos. Opowieść o Katu, Akha oraz Khmou”.