Omawiana książka: „Woda dla słoni” Sary Gruen

Bohater powieści Jacob Jankowski przebywa w domu starców. Któregoś dnia w okolicy pojawia się cyrk, wtedy ożywają wspomnienia. Młody Jacob jest studentem weterynarii, pełnym energii i planów na przyszłość. Podczas pisania końcowego egzaminu dowiaduje się jednak o śmierci rodziców, którzy zginęli w wypadku samochodowym.
Świat chłopaka wywraca się  do góry nogami. W jednej chwili zostaje bez środków do życia i perspektyw na przyszłość. Przyłącza się wtedy  do cyrku – Najbardziej Osobliwego Widowiska na Ziemi Braci Benzinich, gdzie pełni rolę weterynarza i opiekuje się zwierzętami. Akcja  powieści rozgrywa się w czasach amerykańskiego Wielkiego Kryzysu, świat jest  brutalny, a bohaterowie muszą walczyć o przetrwanie.
Uczestnicy dyskusji podkreślali znaczenie  przyjaźni pomiędzy Jacobem i karłem Walterem oraz Wielbłądem, towarzyszami niedoli cyrkowej.
Wzruszający wątek miłości Marleny i Jakoba, miłości opartej na porozumieniu i magicznej więzi, oraz historia słonicy Rosie sprawia, że powieść czyta się z wielkim wzruszeniem.
W spotkaniu uczestniczyło 10 osób.