Minął rok, od kiedy nasza „Kociolubna biblioteka” po raz pierwszy obchodziła „Światowy Dzień Kota”. W tym czasie wydarzyła się cała masa przeróżnych „kocich działań” (szczegóły można zobaczyć tutaj).

W tym roku również uczciliśmy święto naszych kocich przyjaciół 🙂 Każdy, kto 17 lutego odwiedził biblioteki Ośrodka Kultury, zmierzył się z „kotami w paski, w kwiatki i w serca…”. Można było sprawdzić „kocią wiedzę”, poznać „kocie rekordy” a nawet wykazać się „kocią zwinnością” w poszukiwaniu ukrytych w różnych dziwnych miejscach, wyjątkowych „kocich przysłów”, bo przecież „kochanego kota nigdy za wiele” a „szczęśliwi kotów nie liczą” 😉
Ci, co lubią pozować, mieli okazję przez chwilę poczuć się jak pewien kocur Diego (bohater książki o Krzysztofie Kolumbie), a amatorzy działań plastycznych, stworzyli kolorowe kocie zakładki. Nie sposób wymienić wszystkich „kocich działań”!

Bibliotekę w Willi odwiedziła grupa „kociolubnych czytaczy” ze Szkoły Podstawowej w Przecieszynie, która ochoczo zmierzyła się z kocimi działaniami. Dziewczyny bardzo szybko zakręciły się „dokoła kota” w lot pojmując, że w większość przysłów można wpleść kota. Zaskoczone były niektórymi kocimi rekordami – „że kot w kubku się może zmieścić???”. Wykonanie kota w paski albo w serca wymagało trochę czasu, ale na efekty warto było czekać.

A w Bibliotece Głównej na spotkaniach z uczniami ze szkół podstawowych, królowały „malowane koty” – „kociolubni rysownicy” stworzyli koty z szóstki, litery M, filiżanki a nawet z… uliczki!!! 🙂

Zobaczcie sami, co się działo 🙂