Rajd rowerowy – atrakcja znana,
pokręci tata, pokręci mama,
syneczek z córcią, bo też wypada,
gdyż dla rodzinki to jest zabawa!

(autor – Krzysztof Pachota)

 

XIV Gminny Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem burmistrz Brzeszcz za nami! Zarówno pogoda jak i słoneczne nastroje wśród uczestników imprezy dopisały i w tym roku.

O godzinie 10.00 ponad 820 mieszkańców gminy oraz przybyłych do Brzeszcz gości wyruszyło w trasę sprzed Hali Sportowej. Niebieski peleton poprowadził komandor rajdu Józef Szczerbowski, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej oraz OSP.

– Dołączyliśmy do rajdu dość spontanicznie, decydując się trochę w ostatniej chwili. Dzieciaki jeżdżą samodzielnie dopiero od tygodnia – mówi mama bliźniaków, Kornelii i Tymka, którzy dzielnie pokonywali drogę o własnych siłach pod opieką rodziców. Po około dwóch godzinach jako pierwszy na metę na stadionie KS „Górnik” dotarł Jakub Parysz, a za nim, stopniowo pozostali miłośnicy dwóch kółek.

– Wcale nie było trudno, chcieliśmy jak najszybciej przejechać trasę – relacjonują Tomek i Kuba, którzy z wypiekami na twarzach odpoczywali przy swoich rowerach na mecie. – Rodzice? Gdzieś tam w tyle, pewnie niedługo też dojadą.

Boisko wkrótce zaczęło zapełniać się rowerzystami – starsi, młodsi, duzi, mali, wszyscy bez wyjątku z uśmiechami na twarzach. Na każdego czekał ciepły posiłek, woda oraz atrakcje przygotowane przez organizatorów. Po krótkim odpoczynku (w przypadku niektórych sportowców obyło się i bez niego) najmłodsi zaczęli przystępować do konkursów i gier sprawnościowych, szybko pojawiły się też pary chętne do gry w speed badmintona, a dmuchańce zostały opanowane przez rozradowane maluchy. Podczas trwania zabawy prowadząca imprezę Hanna Włodarczyk ogłaszała zwycięzców konkursów, a szczęśliwi wygrani odbierali cenne nagrody (w tym m.in. piękne rowery czy nowoczesne sprzęty kuchenne) z rąk burmistrz Cecylii Ślusarczyk, dyrektor Ośrodka Kultury Magdaleny Armaty oraz komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Tokarza. Najmłodszym uczestnikiem imprezy, który samodzielnie pokonał trasę rajdu okazał się Mateusz Brąblik (czterolatek!), najstarszym zaś Alojzy Włodarczyk. Najciekawszy rower zaprezentowała Nikola Nowotarska. Małżeństwo z najmłodszym stażem to w tym roku Marzena i Łukasz Czardybanowie, a parę o największej sumie wieku małżonków stanowią państwo Elżbieta i Władysław Bojczukowie. Rozstrzygnięto również konkurs na fotokoszulkę – zwyciężyła go Małgorzata Łukasik dzięki zdjęciu z dalekiego Katmandu w Nepalu – a najlepsze hasło promujące imprezę przedstawił Krzysztof Pachota.

XIV GRRR z pewnością należy uznać za udany. Na trasie obyło się bez poważniejszych kontuzji i stłuczek, wszyscy uczestnicy rajdu powrócili do Brzeszcz zmęczeni, ale jednocześnie dumni z pokonania 25 kilometrów. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom, pracownikom służb porządkowych oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli imprezę.

Następna (jubileuszowa) odsłona rajdu w przyszłym roku u progu wakacji, jednak już za niecały tydzień czekają nas kolejne atrakcje w ramach Dni Gminy Brzeszcze. Do zobaczenia!

DNI GMINY BRZESZCZE 2015

LISTA SPONSORÓW:

Burmistrz Brzeszcz

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”

Firma przewozowa G trans, Przecieszyn, Bożena i Grzegorz Smółka

Sklep rowerowy „Tempo”, Rajsko, Adam Nawalany

Bank Spółdzielczy w Miedźnej

Telemot, Małgorzata i Ryszard Cetnarscy

Skok Stefczyka

Skok Piast

Klub Oyama karate, Brzeszcze

Blues Carv, Marek Szromba

Firma przewozowa Mirko, Mirosław Gajda

Firma Avon, Brzeszcze

Ana Świat Kobiet

Nadwiślańska Agencja Turystyczna, Tychy

DARCZYŃCY:

Nadwiślańska Spółka Mieszkaniowa Sp. z o.o. Brzeszcze

Nadwiślańska Spółka Energetyczna Sp. z o.o. Brzeszcze