W ubiegłym tygodniu dzieciaki uczestniczyły w projekcie – Sztafeta Kulturalna „EKO- kreatywni i aktywni!”

Była to propozycja na spędzenie wolnego czasu z Ośrodkiem Kultury w Brzeszczach, w ramach której codzienne spotykaliśmy się podczas zorganizowanych zajęć tematycznych związanych z plastyką, edukacją ekologiczną, rekreacją i rozrywką. Uczestnikom umożliwiliśmy rozwijanie wielu zainteresowań poprzez czynny udział w warsztatach oraz samodzielną działalność twórczą pod okiem instruktorów.
Odwiedziliśmy również ICPPC EKOCENTRUM w Stryszowie, gdzie oprócz zwiedzania tego ciekawego miejsca, braliśmy udział w warsztatach pt: „O ziołach dla zdrowia i urody”.

EKOCENTRUM jest jedynym w Polsce miejscem, gdzie można zobaczyć jak w sposób kompleksowy działają ekologiczne rozwiązania techniczne, m.in. ekodom z gliny i słomy zasilany energią słoneczną przetwarzaną przez moduły fotowoltaiczne o mocy 2,5 kW, kolektory słoneczne służące do ogrzewania wody, półkolistą szklaną werandę, która umożliwia pasywne wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania pomieszczeń, świetliki rurowe do oświetlania ciemnych wnętrz, przydomową, biologiczną oczyszczalnię ścieków i kaskadę, sferyczną szklarnię, która oszczędza o 20% energii więcej niż tradycyjna, ekologiczny ogródek warzywny i ziołowy, elektrownię wiatrową.

Zobaczcie, ile i jak się działo!!!

 

Więcej zdjęć:

TUTAJ

TUTAJ

I TUTAJ 🙂