Zadzwoń do nas 032 211 14 90 lub napisz e-maila sekretariat@ok.brzeszcze.pl

TĘCZA

Zespół TĘCZA powstał w 2004 roku. Jego założycielami są Maria i Ferdynand Foksińscy; Maria Foksińska jest kierownikiem zespołu , a rolę kierownika muzycznego pełni jej mąż. Przesłaniem zespołu jest niesienie ludziom radości i uśmiechu, dlatego prezentowany przez nich program jest wesoły i ma charakter kabaretowy. Tęcza wykonuje piosenki, biesiadne oraz okolicznościowe na imprezach górniczych, strażackich, dożynkach i jubileuszach; bierze udział w przeglądach kolęd i pastorałek oraz w spotkaniach teatralnych.
W repertuarze teatralnym znajdują się: Casting do zespołu „TĘCZA”, Spotkanie z rybakiem, Program Cygański.
 Scenariusze tworzy Maria Foksińska, teksty piosenek częściowo członkowie zespołu, korzystając również z gotowych utworów, dobierając tematy na wybraną okoliczność. 
TĘCZA to zespół śpiewaczo-kabaretowy, ich strój dostosowany jest do przygotowywanych programów.
 Podstawowy strój kobiecy składa się czarnej długiej spódnicy, białej bluzki z tęczowymi dodatkami oraz kolorowego kapelusza; męski to czarne spodnie i kamizelka oraz biała koszula.
Do osiągnięć zespołu należą m.in.: III miejsce w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Ślemieniu oraz występ na koncercie laureatów w 2007 roku, występ na rynku w Krakowie z programem „Jasełka”.
Dla zespołu ważne są również recitale w domach Opieki Społecznej, gdzie niosą radość ich podopiecznym.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!