Kilka dni temu, w bardzo słoneczny piątek i trochę mniej słoneczną sobotę, zamieniliśmy park oraz Ośrodek Kultury w wielką mapę Polski – każdy chętny mógł truchcikiem przemierzyć Polskę wzdłuż i wszerz. W Zakopanem można było przejść „góralski tor przeszkód”, w Krakowie zrobić sobie swojego własnego smoka wawelskiego, w Warszawie wspólnie stworzyć kasztanowego orła w koronie, we Wrocławiu poszukać krasnoludków i odwiedzić zoo, nad morzem stworzyć piękny wodny krajobraz i niezwykłą morską opowieść, pod Grunwaldem przeistoczyć się w księżniczkę albo rycerza i powalczyć z blaszanym potworem a w Brzeszczach poznać legendę o Skarbniku, czyli kopalnianym duchu a także…. stworzyć nasze własne, brzeszczańskie metro!
Na dorosłych również czekały zadania – zrymowaliśmy całą Warszawę, co okazało się nie lada wyzwaniem – powstały niesłychane rymy takie jak: „Stare Miasto – tam jest dobre ciasto” albo „Warszawska Syrenka – przydałaby się jej sukienka” 🙂 Pod Grunwaldem natomiast należało wykazać się talentem do słowotwórstwa – okazało się, że ze słowa Grunwald może powstać prawie 30 innych wyrazów. Wyłoniliśmy dwóch zwycięzców, którzy wymyślili największą liczbę słów.
Dziękujemy, że razem z nami przemierzaliście Polskę! Dziękujemy również naszym wolontariuszom, bez których nie moglibyśmy odwiedzić Zakopanego i części Wrocławia ;))) A byli to: Anita Drożdż, Izabela Lipowiecka, Anastazja Wasztyl i Kuba Olma 🙂