Tegoroczny „Tydzień Bibliotek” w Brzeszczach, był okazją do masy inspirujących działań. W Bibliotece Głównej, autor książek popularyzujących historię – Sławomir Koper, opowiadał o kulisach życia pisarza, spotkaniach autorskich, na których dochodziło do zabawnych sytuacji i wielu innych historiach związanych z pracą twórczą.

Odbyło się też nietypowe spotkanie z historią w tle. Dlaczego Bolesław Chrobry kazał swoim poddanym wyrywać zęby? Po co Zygmunt August spotykał się z czarnoksiężnikiem Twardowskim? Na te pytania odpowiedział Paweł Wakuła – autor książek dla dzieci i młodzieży, m.in. pełnej humoru opowieści o polskich władcach pt. „Jagiełło pod prysznicem”.

W Bibliotece w Willi, chętni przekonali się, że w bibliotece można nie tylko czytać książki, ale także zostać Mistrzem Kodowania, poznać tajniki obsługi tabletu czy komputera. Dorośli użytkownicy uczyli się między innymi korzystania z poczty elektronicznej, z aplikacji przydatnych podczas podróży, oglądali „pracujące” serce. Mieli również okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu pod hasłem „Moi Suomi czyli fińskie opowieści”. Barbara Kosmowska – autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych – podzieliła się wyjątkowymi historiami z podróży do Finlandii.

W Skidziniu natomiast, uczestnicy spotkania mieli okazję poznać kulisy podróży do Santiago de Compostela, o których opowiedziały: Teresa Jankowska, Anna Jankowska-Pucka i Zofia Stawowy.

W bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie!

 

8-15 maja 2016 r.