Ostatnia runda VI Edycji Ligi Pływackiej w Brzeszczach.

Wyniki

Regulamin

Wśród wydarzeń sportowych w naszej gminie na stałe zapisała się już Brzeszczańska Liga Pływacka, która organizowana cyklicznie w formie czterech rund w ciągu roku, przyciąga na pływalnię coraz szersze kręgi dzieci i młodzieży.

31 maja br. na pływalni „Pod Platanem” w Brzeszczach odbyła się czwarta runda, a zarazem finał tegorocznej IV już Ligi Pływackiej, na którym jak zawsze nie zabrakło organizatorów: Ośrodka Kultury w Brzeszczach, Szkółki Pływania Butterfly, Uczniowskiego Klubu Sportowego, a także zawodników, którzy tego dnia w 4 kategoriach wiekowych walczyli o miano najbardziej wszechstronnego pływaka w gminie. W niedzielne przedpołudnie dopisała również niezastąpiona publiczność, czyli głównie rodzice, rodzeństwo, a także dziadkowie młodych pływaków. Dopingujący krewni z zaciśniętymi kciukami śledzili niejednokrotnie pierwsze występy swoich pociech na zawodach pływackich.
W tegorocznej edycji Ligi Pływackiej w Brzeszczach wzięło udział łącznie 86 zawodników, co jest ogromnym sukcesem na tle sportowych zmagań regionu i świadczy o zainteresowaniach mieszkańców, zarówno młodszych, jak i tych nieco starszych.

Najbardziej wszechstronnymi pływakami okazali się:

  • w kategorii klas I i młodszych: Anna Wachowicz oraz Kacper Rosner
  • w kategorii klas II i III: Wiktoria Miodońska oraz Paweł Peczyk
  • w kategorii klas IV–VI: Dominika Gaździak oraz Dawid Danikiewicz
  • w kategorii gimnazjum: Dominika Noworyta oraz Mateusz Dąbroś.

 

Zwieńczeniem zawodów była dekoracja zwycięzców czwartej rundy, którzy tradycyjnie otrzymali medale i dyplomy, a następnie dekoracja finałowa i przekazanie statuetek najbardziej wszechstronnym zawodniczkom i zawodnikom. Po raz kolejny okazało się, że do zdobycia laurów prowadzi wytrwałość i systematyczność, a nie tylko najlepsze wyniki czasowe. Podobnie jak w znanym przysłowiu: jedna wygrana bitwa nie stanowi o całej wojnie…
Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w VII Edycji Ligi Pływackiej w Brzeszczach, która rozpocznie się już jesienią tego roku i która, mamy nadzieję, ponownie zaktywizuje całe pokolenia i połączy je we wspólnej walce o małe sukcesy każdego z nas.

Wszystkie wyniki dostępne na stronie www.szkolkabutterfly.pl

P. Włoszek
Szkółka Pływania Butterfly