Zawody pływackie noszące nazwę „LIGA PŁYWACKA W BRZESZCZACH” są wspólnym przedsięwzięciem Ośrodka Kultury w Brzeszczach, Uczniowskiego Klubu Sportowego w Brzeszczach oraz Szkółki BUTTERFLY. Zawody zostały zorganizowane na Basenie „Pod platanem” już po raz siódmy  a głównym ich celem jest promowanie pływania, umożliwienie mieszkańcom uprawiania tego sportu i zachęta do porównania swoich możliwości pływackich.

Współzawodnictwo w ramach ligi ma charakter indywidualny – klasyfikowani są pływacy, a nie drużyny, które oni reprezentują.

Zawody są organizowane 4 razy w roku – na każdej rundzie można zdobyć w swojej kategorii wiekowej punkty wg regulaminu:

  • I miejsce 15 punktów
  • II miejsce 13 pkt
  • III miejsce 11 pkt
  • IV miejsce 9 pkt
  • V – XII miejsca odpowiednio od 8 – 1 pkt

Aby zostać sklasyfikowanym należy wystartować w co najmniej dwóch rundach zawodów.
W tym roku w każdej rundzie startowało średnio 60 zawodników – ok. 250 startów podczas całej ligi.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Roczniki 2009 i młodsze:

– dziewczynki
I m . – URSZULA MOMOT
II m. – SYLWIA NOWAK
III m. – NATALIA ĆWIERTNIA

– chłopcy
I m . – ARTUR SUWAŁA
II m. – ERYK GOLENIOWSKI
III m. – PRZEMYSŁAW GRABSKI 

Roczniki  2008 – 2007
– dziewczynki
I m . – OLIWIA KUDZIA
II m. – ANNA WACHOWICZ
III m. – MARTYNA REMSAK

– chłopcy
I m . – KRYSTIAN STRĄK
II m. – JAKUB MARSZAŁEK
III m. – JAN MOSTOWIK

Roczniki 2006 – 2005
– dziewczynki
I m . – WIKTORIA MIODOŃSKA
II m. – ALICJA RADECKA
III m. – PAULINA TLAŁKA

 – chłopcy
I m . – KACPER KUDZIA
II m. – DAWID SIKORA
III m. – MARCIN POCIELEJ 

Roczniki 2004 – 2003
– dziewczęta
I m . – DOMINIKA WEŁNA
II m. – MARIOLA MROZIK
III m. – KAROLINA DĄBROŚ 

– chłopcy
I m . – DOMINIK ŁĘCKI
II m. – SEBASTIAN RADECKI
III m. – PIOTR KLIMECZEK 

Roczniki 2002 i starsi
– dziewczęta
I m . – ALEKSANDRA BOCHEŃSKA
II m. – DOMINIKA NOWORYTA
III m. – OLGA SZYJKA

 – chłopcy
I m . – KONRAD RAK
II m. – MATEUSZ DĄBROŚ
III m. – MICHAŁ KUBICZEK

Wyniki VII edycja Ligi Pływackiej w Brzeszczach kompletne 

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wytrwałości, pływackich umiejętności i sportowych sukcesów.  Dziękujemy Szkole Pływania BUTTERFLY – Panu Arturowi  Włoszkowi za profesjonalne przygotowanie zawodów i promowanie pływania w naszej gminie. Dziękujemy również instruktorom Uczniowskiego Klubu Sportowego za pomoc w organizacji zawodów.
Kolejna edycja ligi w roku szkolnym 2016/17.
Życzymy udanych wakacji i bezpiecznego wypoczynku nad wodą
J