Z okazji jubileuszu 10-lecia otwarcia Biblioteki w budynku Willa, nasze „piątkowe” spotkanie” miało bardzo wspomnieniowy charakter. W ciągu tych dziesięciu lat odbyło się wiele spotkań, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasza koleżanka Agnieszka obliczyła, że gdyby zorganizowane imprezy odbywały się codziennie zajęłoby to prawie dwa lata. Przypomnieliśmy też film z otwarcia biblioteki z dnia 19 maja 2012 r. https://www.youtube.com/watch?v=KMaOrP4eCZE&t=1s

W 2015 roku zrealizowaliśmy projekt pod hasłem „Świat na wyciągnięcie ręki” w ramach programu Pracownie Orange. Jednym z jego elementów były właśnie nasze „Piątkowe spotkania przed północą”, pierwsze odbyło się 23 stycznia 2015 r. Przez te siedem lat odbyły się 54 spotkania, w których uczestniczyło 48 gości – niektórzy kilka razy, z kolei na niektórych spotkaniach był nie jeden, a dwóch gości naraz. Aż trzy razy odwiedziła nas Barbara Gawryluk, która opowiedziała o Szwecji, Andaluzji, za trzecim razem natomiast przybliżyła nam postać Wandy Chotomskiej (a idealnym miejscem na spotkanie była Szkoła Podstawowa w Przecieszynie, która nosi imię właśnie tej Autorki).

Wszystkie te wspomnienia wywołały żywe dyskusje, a Panie z przyjemnością wykonały przepiękne albumy ze swoimi zdjęciami, pod czujnym okiem Grażyny Copik, naszej wieloletniej przyjaciółki, bez której nie byłoby tych wszystkich wydarzeń – dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim Uczestniczkom za to, że jesteście z nami od tylu lat. Dziękujemy za udział Pani Teresie Jankowskiej i Małgorzacie Wójcik.

Pamiętajmy, że „Książki mają duszę, duszę tych, którzy je piszą, tych, którzy je czytają i którzy o nich marzą… ” – warto spotykać się i o tym rozmawiać.