W lipcu 2021 roku dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura-Interwencja 2021” oraz Stowarzyszeniu „Na Deskach”, odbyły się „Warsztaty Komiksu Rysunkowego na podstawie twórczości Stanisława Lema”. W projekcie brały udział dwie grupy wiekowe dzieci w wieku od 10 do 15 lat oraz dorośli. Warsztaty poprowadził student Krakowskiej ASP Wojciech Zieliński. 

Zajęcia opierały się na twórczości wybitnego polskiego pisarza Stanisława Lema, uczestnicy mieli za zadanie zilustrowanie w formie komiksu wybranych fragmentów jego książki.  

Pierwszy etap ćwiczeń poświęcony był twórczości Stanisława Lema polskiego pisarza gatunku hard science fiction, filozofa, futurologa oraz krytyka, autora między innymi „Solaris” „Bajki robotów” czy „Astronauci”.

Następnie prowadzący zaprezentował krótką historię komiksu, a w części praktycznej uczestnicy tworzyli collage i rysunki do wybranych przez siebie historyjek nawiązujących do fragmentów książek Lema. Na zakończenie projektu każdy z uczestniczących otrzymał pamiątkowy komiks złożony z wszystkich prac.”