4 listopada 2021 / godz. 10.30-14.00 / wstęp wolny

sala widowiskowa Ośrodka Kultury w Brzeszczach 

W PROGRAMIE:

– Uroczyste otwarcie konferencji – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeszczach – Ewa Zarycka-Nikiel.

– Przedstawienie Programu Przeciwdziałania Przemocy w gminie Brzeszcze oraz zadań Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w gminie Brzeszcze – Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Brzeszczach – Beata Komendera.

– Prawne skutki stosowania przemocy oraz statystyki związane z przemocą w gminie Brzeszcze -Przedstawiciel Policji z Komisariatu Policji w Brzeszczach – sierżant sztabowy Paweł Stokłosa Dzielnicowy Zespołu Dzielnicowych Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Brzeszczach.

– Przemoc, a uzależnienia – Kierownik Poradni Leczenia Uzależnień w NZOZ „Vita” Brzeszczach – Anna Pucka.

– Definicja zjawiska przemocy – czym jest przemoc – Krakowskie Forum Organizacji Społecznych Punkt Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, Filia Ośrodka w Krakowie – psycholog Renata Fijałkowska.

– Przerwa kawowa (w godz. 11.45-12.00).

– Więzi w rodzinie, a przemoc – socjolog, socjoterapeuta, psychoterapeuta dzieci i młodzieży – Anna Matyja.

– Gotowość specjalistów na przyjęcie ujawnienia przemocy – Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w gminie Brzeszcze – Beata Komendera. 

– Prawo dziecka do życia bez przemocy, metody wychowawcze – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Brzeszczach – psycholog Izabela Wojtas.

– Jak kochać i wymagać – Przewodnicząca Zespołu ds. Działań Lokalnych przy Zespole Interdyscyplinarnym do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – Izabela Rusek.

– Przeciwdziałanie przemocy – stanowisko informacyjne zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzeszczach czynne w godz. 14.00-15.00 w sali nr 30 w Ośrodku Kultury w dniu 4.11.2021r.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KAMPANII!

Organizator: Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzeszczach.

Realizator: Ośrodek Kultury w Brzeszczach.

 

 

grafika: <a href=’https://pl.freepik.com/zdjecia/ludzie‚>Ludzie zdjęcie utworzone przez pressfoto – pl.freepik.com</a>