Jesienny Muzyczny Czwartek już za nami, a wraz z nim koncert aż dwóch grup – Bartosza Słatyńskiego* z zespołem oraz Lumines.

Już o 18.00 przybyłych do OK melomanów powitał wokalista Lumines Sławek Krzanowski, a wraz z nim Mariusz Szulakowski, Paweł Fabrowicz, Rafał Wieja. „Chwila” i „Czekam” to tylko niektóre utwory dobrze znane fanom grupy, jakie tym razem można było usłyszeć na żywo.

Po krótkiej przerwie nadszedł czas na występ Bartosza Słatyńskiego z zespołem w składzie: Paweł Patoń – gitara, Piotr Biegaj Jerry – bas, Janusz Binkowski – perkusja oraz Paweł Basak Baca – klawisze. Muzyk, którego nikomu w Brzeszczach przedstawiać nie trzeba, podkreślił, że cieszy się z możliwości rozpoczęcia trasy promującej nową płytę w swoim rodzinnym mieście – debiutancki albumu Bartosza pt. „Mały ktoś” już teraz zdobył sobie niemałe uznanie wśród szerokiej publiczności. Prócz doskonałej muzyki nie zabrakło również podziękowań dla Bartka, Oli i Kornelii – młodych bohaterów teledysku do utworu „Odkrywaj”. Koncert naturalnie zakończył się bisem, a wszyscy goście pełni nowych wrażeń wrócili do domów późną nocą.

* muzyk instrumentalista, kompozytor, autor tekstów.

Od 1994 roku w różnych składach na terenie miasta Brzeszcze. Liczne nagrody i wyróżnienia na lokalnych i ogólnopolskich przeglądach muzycznych. Od 2002 roku w składzie Avalanche.

Grand Prix Ogólnopolskiego Festivalu w Lidzbarku Warmińskim w 2003 roku. 3 miejsce w Debiutach opolskich w 2005 roku i kontrakt płytowy z MJM Music PL. Zaproszony do mysłowickiego składu Penny Lane gdzie występował obok muzyków z popularnych zespołów Myslovitz i Negatyw.

Kontrakt z wytwórnią EMI i niemal równoczesne wydanie 2 płyt długogrających z których jedna została nominowana do nagrody Fryderyk 2006 w kategorii alternatywny album roku. Po 4 latach od debiutu na rynku ukazał się drugi krążek Penny Lane pt. „Spacer po linie”. Po rozwiązaniu zespołów jako muzyk solowy. Występował gościnnie na płytach znanych i mniej znanych artystów, współpracuje z projektem muzycznym T.M.C.

Warto wspomnieć, że Bartosz Słatyński jest także współautorem książki „Listy z Ziemi Ognistej” (Muzeum – Zamek w Łańcucie, 2012), która opowiada o losach jego krewnego, Emila Słatyńskiego, bohatera wojennego. Książka powstała na bazie wieloletnich poszukiwań genealogicznych oraz doświadczenia naukowego drugiego z autorów, Andrzeja Przybyszewskiego. Kolejna publikacja o podobnej tematyce jest w fazie przygotowań.

Zobacz więcej zdjęć